Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik a követelményei egy angol...

Mik a követelményei egy angol középfokú nyelvvizsgának, tanfolyamnak? (középfok, B2 szint)

Figyelt kérdés
Van-e olyan oldal ahol ez, elejétől végéig pontosan részletesen le van írva. (iskolánként eltérő? ) Kicsit zavaros nekem a dolog.) Kellene egy támpont ami mellett haladva tudnék tanulni, de sehol sem találok összeszedett anyagot erről, mindenhol vannak eltérések. Szóval egy vázra lenne szükségem hogy mik azok a nyelvi kompetenciák, szintek, amiket meg kell tanulni. Kb. mik a tételek, miből kell a nyelvvizsgán számot adni, mind szóbeli, mind írásbeli kapcsán. :)

2013. febr. 13. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

ECL nyelvvizsga tételek: [link] , leírás: [link]


Telc nyelvvizsgáról: [link] , gyakorló feladatok: [link]



Én ECL-t csináltam (németből), először van az írásbeli része, majd a hallott szöveg. Szóbelin 2-esével kell bemenni. A vizsgaelnök kéri, hogy mutatkozz be, a partner is, majd pár kérdést feltesztek egymásnak. Ezután mutat a vizsgaelnök képeket, és beszélni kell róla (ezek a képek is kapcsolódnak a szóbeli tételsor témáihoz), utána pedig adott egy témát, amelyet részletesebben ki kellett fejteni. Mindketten ugyanazt a témát kapjátok.

2013. febr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, most szeretnék a közeljövőben nyelvvizsgázni, és eléggé összefolynak előttem a különböző vizsgák, és szabályok :) És fogalmam sincs melyikkel kezdjem :)
2013. febr. 15. 09:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó ez az ECL

De ha megy a fordítás, akkor mehetsz

ITK Origo-ra is

2013. febr. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Viszont mind az egy-, mind a kétnnyelvű

vizsgáknál van írásbeli rész meg szóbeli rész

2013. febr. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!