Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működik a levelező...

Hogyan működik a levelező képzés a felsőoktatásban? Hogyan és mikor vannak az órák? Hogy vannak a vizsgák? Kötelező e minden előadáson megjelenni stb?!

Figyelt kérdés
Most 4 hónapos a kislányom, de mire kezdődne a tanév elmúlik egy éves. Azért érdekelne minden ezzel kapcsolatban, hogy meg tudom e oldani mellette a tanulást
2011. dec. 5. 22:48
 1/4 anonim válasza:
Szia.Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok mint te.Én is szeretnék tovább tanulni,levelezőn.Nekem van egy 2 éves kisfiam,de mire elkezdeném,lehet jönne a kistesó,de mindenképp elkezdeném,még pockosan is.Ezt a kérdés már én is számtalan helyen kutattam,és csak annyit tudtam meg,hogy hétvégenként be kellene járni,a vizsgákról nem beszélve,az órákon pedig kötelező megjelenni és ha kell köteleznek nyári praxra is,bár ez szaktól függ.Vagyis nekünk anyukáknak még ez,a levelező sem jön össze ahogy nekünk jó lenne.A tanulástól rettegek,rég volt már hogy iskola padban ülltem,de mindent megtennék hogy legyen egy rendes szakmám.Sajnálom hogy nem segítettem sokat.Ha esetleg meg tudsz valamit,vagy már van tapasztalatod,kérlek írd meg.
2011. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én pocakosan fejeztem be a sulit! Egészségügyi asszisztens a szakmám! A vizsgákon már 34 hetes voltam, alig bírtam menni. :) A kórházi gyakorlaton kicsit elnézőbbek voltak velem. És végül is 3 ponttal csúsztam le az 5-ös eredményről a végén! Nekem akkor a felkelés volt a nehéz főleg a terhesség elején. Én mindenképpen fiatalon akartam anyuka lenni (20 éves vagyok) és a párom is szerette volna a babát ő 26 éves! Érettségim, szakmám van, jogsi is elsőre sikerült! Miért ne?

A fősulit mindenképp szeretném. Egészségügyi vonalon vagy a csecsemő és kisgyermeknevelő szak érdekel nagyon. Ezért még a terhesség alatt csináltam egy emelt szintű érettségit, hogy azért is jár plusz 40 v 50 pont és a gyermeknevelésért is jár 40 v50.

Nekem annyiban van szerencsém, hogy bármikor tudnak vigyáznak a lányomra a nagynénik, mamák stb!

15-től indul a jelentkezés majd meglátjuk mi lesz!

Merj belevágni, maximum abbahagyod vagy halasztassz ha nem menne!

2011. dec. 9. 21:51
 3/4 A kérdező kommentje:

Az emelt érettségit persze egészségügyi alapismeretekből csináltam és ötös lett :)

Védőnő szerettem volna lenni, a képzés csak nappali tagozaton van sajnos.

2011. dec. 9. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Kaptam egy levelet a Neptunból, ajánlom figyelmetekbe:


"Tisztelt levelezős hallgató!


A Dunaújvárosi Főiskolán a februárban kezdődő oktatási félévtől, kizárólag a levelezős hétvégéken (péntek, szombat) gyermekfoglalkoztató centrumot működtetünk. Amennyiben Ön igénybe kívánja venni e szolgáltatást, kérjük - az alábbi linkre kattintva - töltse ki az igényfelmérő lapot."

2012. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!