Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek azok a főiskolai,...

Melyek azok a főiskolai, egyetemi szakok amelyeket viszonylag könnyű elvégezni, tehát lényegében büfék, valamint amiket ellenkezőleg, nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Úgy is mondhatnám, h mely diploma mennyire értékes, nem értékes?

2013. dec. 10. 08:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Én pl. bölcsész szakra járok és nekem nehéz. De nyilván tisztában vagyok a képességeimmel, ezért nem mentem TTIK-ra. Nem csak azért, mert nehéz lenne, hanem azért, mert fél év után úgy otthagytam volna, hogy füstöl... Ugyanakkor egy TTIK-s sem biztos, hogy el tudná végezni az én "móka, kacagás" szakomat, mert nem humán beállítottságú. Szóval kinek mi a nehéz... Az, hogy melyik az értékes... Ha az én szakomon átmész kettessel és lediplomázol, az egy kalap kaksit se ér. De egy ötöd diplomával már mindjárt más a helyzet. TTIK-n meg kb. az a lényeg, hogy elvégezd és akkor öröm, boldogság. Persze nálunk is hullik a férgese, de aki nem helyezkedik, csak "van", az nem fogja sokra vinni.
2013. dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

7:

"Nekem az interdiszciplináris szakokkal van gondom, sajnos én is olyanra járok. "


Az a baj, ilyenkor interdiszciplináris szak alatt mindenki az olyanokat érti, mint például társadalomtudomány, szabad bölcsészet, ahol viszont nem csak azért nehéz az elhelyezkedés, mert interdiszciplináris, hanem mert minden területre csekély a kereslet, amiket érint, ezzel szemben vannak humán-reál keverék interdiszciplináris szakok, pl. műszaki menedzser, vagy kimondottan reál interdiszciplináris szakok is, amelyekkel általában csak az egyik része problémás, a sokféle terület, de az adott területek lehetnek keresettek is (nem minden esetben igaz ez reál vonalon sem).


9:

Az átlagfizetés is csalóka, több okból is. Egyrészt vannak nagyon főváros központú szakok is, és hát elég sokan vagyunk, akik semmiképpen nem költöznének Budapestre (ezért egyébként én ezen szakokat csak Pesten engedném indítani, hiszen máshol úgysem lehet velük elhelyezkedni, akkor meg szokja meg a légkört). Másrészt az eloszlás nagyon nem mindegy, például attól, hogy az informatikusok átlagban jól keresnek, ha valaki csak emiatt választ ilyen szakot, és csekély érdeklődéssel az alsó szegmenst célozza meg, akkor örülhet a minimálbérnek is, de leginkább nem fog szakmai állást kapni.


10:

"Azért ezt nagyon nem állítanám. Honnan tudod? Elvégezted már mindkettőt? Ne mondd, hogy egy kertészmérnök képzést ugyanolyan nehéz elvégezni. Nem véletlen, hogy a műszaki képzések legtöbbje 5 éves. És az sem véletlen, hogy a jelentkezőknek jelentősen kevesebb százaléka végzi is el, mint az átlag."


Szándékosan halott ágazatokat írtam, pl. építészmérnök, építőmérnök szak nem könnyű.

2013. dec. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nekem pl. van egy humán-reál interdiszciplináris diplomám, ami a társadalomtudomány/biológia/matematika környékén mozog, na ebből csak a matek hasznosítható.

Régi tervként elkezdtem az építőmérnöki de abbahagytam, mert amennyi melót és pénzt belefektetnék, olyan siralmas lennének az elhelyezkedési esélyeim. Pedig az egy nem büfé mérnöki szak.

Lényegében most jobb munkám van mint egyes végzett építőmérnököknek, pl. akik területi képviselőként melóznak, azaz nagyjából építőanyagokkal házalnak, mint a biztosítósok.

2013. dec. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#12:

Reál interdiszciplináris szakra járok. Humán és társadalomtudomány talán csak annyi, hogy van fél év kommunikációnk meg 5 félév közgázunk. Ja meg EU ismeretek, de ahogy néztem, az kb. minden szakon van fél évnyi. Nálunk is annyi volt.

Reálból viszont van minden, fizika, kémia, geológia, biológia, informatika stb.

Az egyes területek se keresettek és az is gond, hogy minden együtt van.

2013. dec. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Valamennyire minden szak interdiszciplináris, mérnökként is tanultam jogot, közgázt, még szociológiára is elmentem, a bölcsészeknek pedig tartanak informatikát, bár a bölcsész szobatársammal halálra röhögtük magunkat az óráin, a start menüt és a mappák másolását tanították. :)

Sajnos reál szakok ötvözetével se kapkodnak annyira az emberért, csak gépészmérnökből is egyre több van, minek alkalmazzanak olyat szakmunkára, aki adott szakirányban kevesebbet tanult mivel valami mást is tud, amire viszont nekik nincs szükségük.

2013. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

15:

Nem kapkodnak az ötvözet szakot végzettekért, viszont ha jól menedzseli magát, sokkal többre viheti, mint a tiszta szakos. Rengeteg olyan munkakör van, ahol nem mélyen kell ismerni egy dolgot, hanem sokat valamennyire. Pl. a gazdaságinformatikus szak sok kritikát kap, holott már előtte is rengetegen dolgoztak olyan munkakörben, ahol gazdasági és informatikai ismeretek is nagyon fontosak, csak ők még külön végezték el a műszaki informatika után a közgázt, ez a szak meg a kettő ötvözete.

2013. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Jó, de azért nem mindegy, hogy tényleg egy bölcsész szakot simán elvégezhet az ember 5-sel, aztán ha nagyon nem húz bele még akkor sokra nem viszi.

Ezzel szemben egy BME gépészmérnököt, ha valaki elvégez már sínen van.

2013. dec. 12. 12:19
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért a simán ötössel, az barokkos túlzás. Simán el lehet végezni a legtöbb bölcsész szakot, de az ötöshöz a BTK-n is tanulni kell, ott is vannak szopatós tárgyak rendesen. Nyilván nem egy BME, de azért nyelvszakra ne menjen az, aki hülye a nyelvészethez (az, hogy beszélsz az adott nyelven édes kevés), törire ne menjen az, aki nem tud évszámokat seggelni és nem látja az összefüggéseket, szociológiára ne menjen az, aki hülye matekból, és még sorolhatnám. Akinek van hozzá adottsága, annak nyilván könnyebb, aki pedig műszaki beállítottságú, annak meg gondolom a BME a könnyebb.


Jó, persze létezik olyan, hogy filozófia, szabad bölcsészet, de higgyétek el, aki leszarja, az onnan is kibukik, mert szórótárgyak mindenütt vannak.

2013. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az ötöshöz a BTK-n is teljesíteni kell. Nálunk most a fonetika a mumus, sokan buktak...
2013. dec. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Jó, de azért nem mindegy, hogy tényleg egy bölcsész szakot simán elvégezhet az ember 5-sel, aztán ha nagyon nem húz bele még akkor sokra nem viszi.

Ezzel szemben egy BME gépészmérnököt, ha valaki elvégez már sínen van."


A gépészmérnökről nem tudok nyilatkozni, de az informatikusoknál ez például nem igaz. Ahhoz, hogy sínen legyen, csak egyetlen elem a 3-ból elvégezni a képzést, másik kettő az autodidakta programozás tanulás és a szakmai gyakorlat. Csak úgy senkinek sem hullik az ölébe a sült galamb.

2013. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!