Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan váltak az elit iskolák...

Hogyan váltak az elit iskolák ilyenekké?

Figyelt kérdés

Most néztem a HVG idei középiskolai rangsorát, s az első öt helyezett:

1. Fazekas Mihály Gimnázium (Budapest)

2. ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola (Budapest)

3. Szent István Gimnázium (Budapest)

4. Zrínyi Miklós Gimnázium (Zalaegerszeg)

5. Eötvös József Gimnázium (Budapest)


A lista nem meglepő, mert általában tényleg a Fazekast, az ELTE Radnótit, a Szent Istvánt, az Eötvöst, meg még esetleg az ELTE Apáczait és az ELTE Trefortot tartják a budapesti elit iskoláknak.

De mindez hogyan alakult így? Hogyan váltak ezek az iskolák ilyenekké? Minek köszönhetően érnek el ilyen sikereket? Hogyan jutottak el odáig, hogy ma már megtehetik azt, hogy tényleg csak a legjobb képességű diákokat veszik fel az intézményükbe?


2013. dec. 12. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy minőségi oktatást nyújtanak, és közben olyan a követelmény, hogy eleve az akarjon oda menni, aki tanulni akar. Itt nem rugdosni kell a gyerekeket, mindenkinek célja a jó érettségi, nyelvvizsga, továbbtanulás. Ezáltal mindenki motivált, és jó eredményeket érnek el versenyeket, érettségin. Ez egy körforgás egyébként.


De a kialakulásukra a választ szerintem a történetükben nézd. Abból általában kiderül, miért voltak anno elit iskolák. :)

(Én az ELTE Trefortba jártam amúgy.)

2013. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezek nagy része gyakorlóiskola
2013. dec. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!