Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi pénzt célszerű átadni...

Mennyi pénzt célszerű átadni egy 35-40 körüli genetikát tanító tanárnőnek egyetemen, hogy az átengedjen?

Figyelt kérdés
Biológia msc szakra járok járok, végzős vagyok. Minden tárgyam megvan, de meghajintottak genetikából. Ezért csak 1 pótvizsga lehetőségem van 1 hét múlva. Addig nem tudok menni államvizsgázni, még az a tárgy nincsen meg. De nem értek belőle egy árva kukkot sem, sík vagyok genetikából. A szörnyű az, hogy olyan munkahelyem van, amely mellett esélyem sincs tanulni, nem is tudok rá készülni. Sok 100 ezer ft-omba volt a képzés és nekem 1 hónap múlva le kellene államvizsgáznom, hiszen minden tárgyam megvan e kivételével. Mennyit célszerű ilyenkor adni a tanárnak, hogy abszolválhassuk a tárgyat? Nem érdekel ez a korrupció dolog sem, ha nincs más módja a dolognak, akkor evidens, hogy ezt be kell vállalni egy diplomáért.
2013. dec. 14. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a fiatal tanárok megvesztegethetetlenek.

Sőt, ha olyan, jelenti is, és kicsaphatnak.

Miért nem kérsz dékáni méltányosságit? Ott másik a tanár, és általában átengednek mindenkit.

2013. dec. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet kérni olyat? De azt nem csak akkor, ha már több éven keresztül minden évben megbuktál ebből a tárgyból? Mert én úgy vagyok, hogy 4 éves osztatlan tanári képzésben végeztem biológia-kémia szakos tanárként. Már a kémia msc-t és a kollégiumtanári msc-t is megcsináltam. A biológiát akarom még, ami 1 éves. Most telik le az 1 év, és 1 vizsga van még bent, ami szerintem sikerülni fog. De azon kívül ott a genetika, amiből elhasaltam, pedig tudtam a feladatokat. Így gyak uv van belőle, ami ugye 1 alkalom. Ha az nem sikerül, akkor oda a félévem és oda van 2 szer 300 ezer ft+ kb 150 ezer utazás, amit a lakhely és az egyetem közötti ingázás miatt kellett fizetni, meg ugye az élelem. Ugye, ha megbukok (márpedig hulla fáradt vagyok és bűnhülye ebből a tárgyból), akkor csúszok fél évet és megint fizetnem kellene 300 ezer ft-ot egy félévre egy elmaradt tárgy miatt. Azt meg már nem bírnám, anyagilag tönkremennék. Ezért kellene valami nagyon, hogy engedjen át, más esélyem nincs. Dékánit ilyenkor is lehet kérni? Mert én azt hittem, azt csak akkor lehet, ha 3 szor felvetted a tárgyat és mindig elhasaltál rajta. De én csak először vettem fel.
2013. dec. 14. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Broáf.
2013. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem kötelező megvárni vele az utolsó alkalmat, főként, ha már csak ezen múlik minden, szerintem beszélj a TO-val

Szegeden tuti lehet

2013. dec. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!