Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mennyit tanultok most...

Ti mennyit tanultok most vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés

1. éves vagyok, de most pl max napi 3 órát. és jól haladok, mert beosztottam az anyagot. kedden megyek vizsgázni, utána pénteken, attól jobban félek, mert arra 3 napom se lesz tanulni. utána a következő január 8-án van, arra lesz elég időm, azután meg 21-én. és most kedd és péntek között fogok sokat tanulni szerintem, de amúgy meg nem fogok annyira megszakadni. igaz, csak elsőéves vagyok, de mégis durvábbakat hallottam. valamit nem jól csinálhatok? :D

(zh-kra se tanultam nagyon sokat és mind 4-es ötös, pedig nem egy ember bukott...)


2013. dec. 14. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

most mit akarsz hallani? hogy zseni vagy?:D


nálunk 3 zh-hullám volt, így a tárgyak feléből már van jegyem, most ezen a héten minden nap volt 2 zh, szóval hulla vagyok, jövőhéten lesz még 4, aztán januárban 3 vizsgám lesz csak.


én eddig áttanultam a 13 hetet nagyon kegyetlenül, és még így is buktam fizika gyakorlaton, jövőhéten írok pótzh-t, hátha. minden másból megvan a 4-5, és egy se kutya tantárgy. milyen szakon vagy?

2013. dec. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem dehogy :D csak hogy van-e más is így, mert itt csak nagyon durva sztorikat olvasok. hogy tényleg alig alszanak, folyamatosan tanulnak. én szorgalmi időszakban sem szakadtam meg annyira, mint volt osztálytársaim más szakokon.

matek szakra járok amúgy, tehát szerencsére nem sokat kell magolni, és elég jól megértem előadáson a bizonyításokat stb, igyekszem bejárni mindenhova.

hozzátartozik az igazsághoz, hogy analízis helyett kalkuluson vagyok, ami elvileg egyenlő azzal az analízissel amit a mérnökök tanulnak (bár szerintem könnyebb), így ha analízisre járnék jóval többet kellene tanulnom, mert az nagyon absztrakt. de valakik kalkulusból is buknak amúgy, nem is értem. pedig tényleg nem vagyok valami hatalmas zseni.

2013. dec. 14. 16:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hát a matekosok nem panaszkodnak eltén, nyilván olyan megy matekra, aki jó matekból, és nincsenek óriási szélsőségek. én földtudományon vagyok, itt az a nehézség, hogy nagyon vegyesek az órák, kémia, fizika, csillagászat, ásványtan, kőzettan, mehanika és hőtan, emelt analízis, földtan, élet fejlődéstörténte..szóval vegyes felvágott, és minden tanár azt hiszi, hogy az ő szakirányára akarunk menni, így olyat is kell tanulni, ami egy cseppet sem érdekel. nálunk is óriási a szórás, általában aki nem tanul, az hasal, vagy feladja inkább.
2013. dec. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
eltén vagyok én is, ismerősöm földtudományra jár, múltkor másolt nekem anyagot hogy mit tanulnak és csak lestem, elég durva :/ igen ez a szívás a többi szakon, hogy matekon csak matek van, máshol meg nagyon sok féle tárgy.
2013. dec. 14. 16:46
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
nem baj, másodév jobb lesz, mindenki azt fogja tanulni, amit szeretne, legalábbis nagyjából :) úgyhogy várom már.
2013. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

SZTE-JGYPK II. évf.


Van zh, amire elolvasom előtte egy órával az anyagot, és megírom ötösre. Van, aminél azért előző nap elkezdek tanulni.

Vizsga: az anyagot (saját jegyzet, más jegyzete, szakirodalom) kidolgozom (kézzel leírom vázlatosan) és azt olvasom el párszor.

Mikor álmos vagyok, mindig lefekszek aludni, ha lenne még mit tanulni, akkor is. Inkább pihenek, ha fáradt vagyok, úgy se tudok koncentrálni, csak kínzás az egész.

Nekem eddig bejött.

2013. dec. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jaj ezt a kérdést én írtam szerintem :D


azóta már másodéves vagyok (meglepő), sokkal rosszabb a helyzet :D kb 4x annyit kell tanulni, mint első félévben, úgyhogy megkaptam a büntetésem amiért ilyen nagy volt a szám 1. félévbe :D (az tényleg nagyon könnyű volt :D)

2014. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!