Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vizsgaidőszakban ti hogy...

Vizsgaidőszakban ti hogy tanultok, egyetemistáK?

Figyelt kérdés
Mennyit tanultok egy nap, hogy bírjátok ki. Milyen módszereitek vannak, amik beváltak?
2011. máj. 31. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Reggel 8-kor felkelek, előveszem a tanulnivalót és tanulok estig. Amikor kajálok, akkor szoktam kicsit pihenni, gépezni. Meg ha időben befejezem az anyagot, akkor este egy kis kikapcsolódás...

Kicsit elegem van már ebből a vizsgaidőszakból...

csak egyszer legyek túl rajta:(

2011. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kisebb részekre osztom az anyagot, és sokat ismétlek. Egyszerre nem tudnám megtanulni ezt a két nehéz tárgyat.
2011. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Éjjel nem tudok tanulni, viszont nagyon korán reggeltől sem, én úgy szoktam, hogy felkelek normál időben (8 körül) reggelizek, zuhanyozok, 9-10 felé kezdek tanulni, egy-egy részt, témát többször elolvasom egymás után, megpróbálom felmondani magamnak, ha ezek a részek több fontos pontból állnak, akkor azokat kiírom egy papírra, ha egy ilyen téma már megy, akkor kezdek hozzá a következőhöz. Az utolsó napra (ha több napon van a tanulásra) akkor felmondom magamnak, és csak azokat a részeket ismételem át, amik nem jutnak eszembe.

A lényeg, hogy nem magolom, hanem megértem, ha nem szó szerint kell majd a vizsgán visszaadni az anyagot, akkor direkt nem szó szerint tanulom, mert akkor nem esek abba a hibába, hogy egy szó nem jut eszembe, és már nem is tudom az egészet. Szóval nem magolni kell, hanem megérteni, ha van olyan szó, ami nem teljesen világos (pl kémia) akkor annak a szónak a jelentését kiírom oda a könyvbe.

Általában a nehezebb vizsgákra (szóbeli pl) 1 hét tanulás kell nekem minimum, próbálom úgy felvenni a vizsgákat, hogy ez meglegyen (nem mindig jön össze), a könnyebb vizsgákra elég 1-2 nap.

Ha nagyon sok az anyag, több forrásból van (könyv, órai jegyzet, előadás diák, régi zh-k, régi vizsgák), akkor írok egy összefoglaló jegyzetet, mert könnyebb egy anyag alapján tanulni, mint mondjuk 5 féléből. Ilyen esetben persze a kidolgozási időt nem számolom bele a tanulási időbe.

2011. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!