Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mennyit tanultok...

Egyetemisták! Mennyit tanultok egy nap vizsgaidőszakban? Hogy néz ki egy napi beosztásotok?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok mikor tanultok, mennyi ideig, mennyi szünettel, milyen módszerrel... egyszóval mindenre :)

Írjátok le egy napotokat! :)


2011. jan. 13. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos ilyenkor muszáj tanulnom rendesen, mert év közben (minden fogadalmam ellenére) nem járok be órákra, és sajnos az én szakom olyan, hogy minden vizsgán legalább 7-8 felügyelő tanárt ránk szabadítanak egy viszonylag kicsi teremben. Szóval elég szívás :( Persze idén is megfogadtam, hogy most már tényleg bejárok, de sajnos ehhez gyenge vagyok. Így marad az egész napos tanulás.
2011. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ledolgozom a munkahelyemen a 8 órámat, hazajövök, eszek aztán leülök olvasni. Elolvasom rohamtempóban, értelmezem, aztán amikor már majdnem elalszom felette, akkor zuhany és alvás. Másnap ugyanez előről, mégegyszeri átnézés nem szokott beleférni, max IV előtt. :P Kellett levelezőre jelentkeznem... :)
2011. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, mennyi időm van 2 vizsga között.

Általában "beosztom", hogy a vizsga előtti napra már csak át kelljen ismételni az anyagot.

Reggeli után nekiülök, és amennyi a napi penzum, azt lenyomom. (Ez lehet tételszám vagy oldalszám függő.)

Este sosem tanulok,mert kell annyi regenerálódás, és pihenés. Aztán vizsga előtti napon az egészet átnézem, átismétlem.

Puskázni nem tudok, max egy kis fecnit írok. :) ..vagy a padra pár szót.

2011. jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem elhúzni a vizsgaidőszakot, szóval egy hétre csak egy-két vizsgát teszek, mert így maximálisan fel tudok készülni. Ennek a módszernek a hátránya, hogy így a vége felé (még egy vizsgám van jövő héten) kezdek ellustulni, és a tanuláson kívül egyébként is sokmindennel el tudom magam foglalni itthon. De mondom, így tényleg rendesen felkészülök. Ha valami nagyon könnyű, arra elég 2-3 napot hagynom, de most olyan is volt, amire egy hét is kellett.

Egyébként este, éjszaka szoktam inkább tanulni, akkor valahogy jobban fog az agyam. Kezdetnek összegyűjtök mindent az adott tárggyal kapcsolatban: saját jegyzetek, kötelező irodalom, diák (ha adott ki a tanár), levlistán/ közös honlapon lévő/ felsőbb évesektől kapott hasznos segédletek. És témánként haladok előre. Kb ennyi taktikám van. Puskát nem szoktam írni, mert a legtöbb esetben annyi az anyag, hogy nem is tudom, hogy miből lenne érdemes.

A másik módszer, ami szintén sokan csinálnak, hogy gyorsan ledarálnak minden vizsgát, az egyik csoporttársam, akivel ugyanazok voltak a tárgyink, már egy hete végzett mindennel. Ebben talán az a jó, hogy a kevés idő nagyobb motivációt jelent, hogy kevés az időd. Meg persze a végén marad egy csomó szabadidőd. Én ezt azért nem tudnám csinálni, mert lehet, hogy 3 hét alatt meglenne az összes vizsgám, viszont ez a 3 hét úgy telne, hogy tiszta idegzsába vagyok és állandóan bőgök. És ezt én nem bírom.

2011. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom beosztani úgy a vizsgákat, hogy mindenre legyen elég idő.

Reggel 8-kor kelek, iszok egy kávét, és leülök tanulni. Délben kaja, utána egy pici pihi, majd ismét tanulás.

Ezt csinálom addig, ameddig bírom. Ha már elegem van, akkor kicsi pihi, vagy csak olvasgatom a tanulnivalót igazi tanulás helyett.

2011. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biológusnak tanulok már túl vagyok a javán így elég napi 6-8 óra tanulás. Gázos vizsgaidőszakokban 4 óra alvás többi tanulás. Kávé, mirelitpizza, kínai kaja, egyéb félkészételek. Mindig úgy hogy addig tanulók ameddig bírom, volt hogy eltoltam a napom és délután aludtam csak mert éjjel meg reggel jobban ment a tanulás!
2011. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én közgazdásznak tanulok, az első félévem eddig szerencsére laza volt. Persze ez az ember képességeitől is nagyban függ. Már gimiben is úgy voltam, hogy 1-2x átolvastam az anyagot, és máris ment. :) De mivel most jóval több a tananyag, vizsga előtt nekiállok 2-3-4 nappal, és akkor egész nap, 1-2 órás szünetekkel tanulok, naponta kb. 5-6 órát. De még így sincs meg sosem az ötös. :D
2011. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Két suliba is járok, tanulok közgázt és szociológiát, összesen 12 vizsgám volt, próbáltam beosztani az időmet, de így is egy-egy vizsgára 5-2 napom volt felkészülni, ilyenkor déltől tanultam, ameddig bírtam általában 2-3 órakor szoktam lefeküdni. Szüneteket más félóránként szoktam tartani, vagy ha már nagyon nem bírom.
2011. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

12től általában éjszaka 2-ig, enni se nagyon van időm...

BME :(

2011. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!