Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen az élet...

Szerintetek milyen az élet egy olyan gimiben ahova csak 4es 5ös tanulokat vesznek fel? Ott milyen a magatartás? Bulizás van rendesen? Milyen lehet oda járni? Emlékek, beszámolók?

Figyelt kérdés
2013. dec. 14. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ott is vannak bulik és néhány balhé, de azért összeségében kezelhetőek a diákok és lehet órát tartani nekik és a tanárok valamilyen szinten élvezik a gyerekek tiszteletét.


(Mégha utálják is és naponta beszélnek arról, hogy elütik, mert egy szadista állat azért elismerik a tudását és fizikailag senkinek nem jutna eszébe ténylegesen bántalmazni a tanárt).


Szerintem tényleg a főváltozás, hogy a tanárok azért így vagy úgy rendelkeznek annyi tisztelettel, hogy kordában tudják tartani az osztályt és értelmes órát tartsanak. (Kivéve az ének órát - ott aztán káosz volt...legalábbis nálunk így volt)

2013. dec. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát az én helyzetem nem átlagos, mert akkoriban még szörnyen gátlásos voltam (most is, csak már kevésbé), és tanulni is nagyon lassan tanulok, de mivel maximalista vagyok, a jó jegyekre hajtottam, és első két évben kb. semmi szabadidőm nem volt a suli, meg a tanulás mellett, csak a péntek este meg a szombat. De az is igaz, hogy 3.-tól már valahogy a tanárok is ellustultak, és jóval kevesebb leckét adtak, úgyhogy a 3. az viszonylag könnyebb év volt. Meg hát 4.-ben sem adtak több leckét óráról-órára, csak akkor meg már az érettségire kellett (volna) tanulni, de az első két évnyi szenvedés után, én már nem nagyon tudtam akkor a tanulásra koncentrálni. Szerencsére jól sikerült az érettségim, de az egyetem azóta is csak nagyon lassan megy, úgyhogy azt tudom tanácsolni, hogy meg kell lennie a tanulás-szórakozás (akár bulizás, akár más) között az egyensúlynak, mert ha sokáig csak tanulsz, és nem mozdulsz ki sehová, akkor annyira eleged lesz a tanulásból, hogy akkor meg azért nem fog utána menni az egyetem, szóval nem tudom, hogy megéri-e erős gimibe menni, mert egy gyenge gimi nem készít fel eléggé, egy erős gimi meg egy életre megutáltatja veled a tanulást. Jó mondom az én helyzetem nem átlagos, szóval ha te tudsz hatékonyan tanulni, nem mennek el órák azzal hogy ülsz a tankönyv fölött, de nem fogod fel, hogy mit olvasol, mert annyira eleged van belőle, és annyira nem tudsz koncentrálni, hogy minden bekezdést újra és újra el kell olvasnod, hogy felfogd mi van odaírva, meg nem vagy gátlásos, és mersz barátkozni, meg bulizni menni, akkor lehet hogy te egy erős gimnáziummal jobban jársz, de jól meg kell gondolnod. Én mai eszemmel az erős gimi után inkább dolgoztam volna pár évig valami könnyű fizikai munkát, csak hogy elmúljon a "tanulásundor"-om, és utána az egyetemen újra sikeres legyek. Szóval hallgass a szívedre, és ne engedd, hogy a szüleid, nagyszüleid korlátozzanak, és befolyásoljanak, mert hiába akarnak jót, csak rosszat tesznek azzal, ha nem engedik, hogy kibontakoztasd magad úgy, ahogy te szeretnéd, úgyhogy ne hallgass senkire, csak saját magadra, és azt csináld amit te szeretnél csinálni. Sok sikert hozzá! :)
2013. dec. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
debreceni Ady Endre Gimnáziumba jártam, 4,5-ös átlaggal, és 71 pontos központival kerültem be, és ennél lényegesen gyengébb eredménnyel nem is nagyon mennek oda. De azért nem jelenti ez azt, hogy mindenki szent lett volna abban az osztályban...:) Lógás, és ivás is volt hétvégente, és azért nem is volt mindenki kitűnő, sőt voltak azért gyengébb eredmények is... Viszont nem is volt az, hogy aki komolyan tanulni akar, azt a többiek csesztetik, hogy "stréber", mert azért mégis olyanok mentek oda, akiknek fontos volt a tanulás. Egyébként nyolcan voltunk fiúk összesen, mi ittunk is, és lógtunk is, a csajok között is volt, aki nem volt szent, illetve rosszabb eredménye volt, meg persze voltak a Hermione archetípusú csajok is, akiknél összeomlott a világ egy négyes, vagy egy igazolatlan óra miatt, és belőlük azért volt jó néhány az osztályban. Összességében nagyon jó hangulat volt, tudom ajánlani ezt a sulit, ha debreceni, vagy Debrecen környéki vagy.
2015. aug. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!