Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME mérnökinformatikus vagy...

BME mérnökinformatikus vagy SZTE programtervező informatikus? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék továbbtanulni, nagyon érdekel mindkettő irány, és mindkét egyetemre felvennének.Szegedi vagyok, de Budapesten is szívesen tanulnék.


Melyik képzést ajánljátok?

Ha hallgatói vagytok valamelyiknek írjátok meg tapasztalataitokat.(Van e néha egy kis szabadidőtök az egyetemi tanulnivalón túl tanulni, esetleg egy két szabad hétvégétek is akad? Lehet hülyeséget kérdezek, de sokat hallottam arról, hogy mennyire nehezek a szakok, amitől annyira nem tartok, szeretek tanulni, de azért egy kis pihenés is néha jól esne :D)

Hol mennyire van jelen a "szivatás"?

Melyikkel, hogyan tudnék elhelyezkedni? Melyikre van inkább szükség?



2013. dec. 19. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én BME mérnökinfo szakán tanulok. Kezdjük azzal, hogy műszaki oktatás terén a BME magasan a legjobb Magyarországon. Tehát, ha tényleg műszaki irányban szeretnél elhelyezkedni mindenképp a BME-t válaszd (személy szerint én imádom).

A kérdésedre válaszolva, a BME egy nagyon húzós egyetem. Nyilván van szabadidőd, de akkor nagyon jól be kell osztanod, hogy mit hogyan is tanulsz, mert nagyon könnyen meg tudsz csúszni és utána onnan már "szinte" lehetetlen visszakapaszkodó és bukni fogsz egy-két tárgyat. Ezt az időbeosztást első évben nagyon nehéz megoldani. Általánosságban véve a tantárgyak nagyon alapokról indítanak, ami becsapós, mert kicsit lazulósra veheted a témát és akkor nagyon rossz idő elé nézel, mert nagyon gyorsan nagyon sok anyagot adnak le. Nem kapkodnak, meg rohannak, hanem egy bizonyos szintet akarnak tartani és ez gimiből, szakközépből jöve eléggé szokatlan lehet. Ez az urban legend, hogy szívatnak a BME-n ilyen NINCS! Meg van szabva egy bizonyos szint, amit elvárnak. Ha te azt nem tudod teljesíteni az nem a szívatás miatt van, hanem azért, mert nem készültél, vagy nem jól készültél fel. Tehát összegezve, amit mondtam, nagyon színvonalas oktatást kapsz, ami teljesíthető, ha te is teszel érte SOKAT. De ha kétségeket érzel azzal kapcsolatban, hogy jobb lenne hétvégén gyakrabban a haverokkal ide-oda mászkálni, mint tanulgatni és pihenni akkor azért gondold meg a BME-s pályafutásod.

2013. dec. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ez az urban legend, hogy szívatnak a BME-n ilyen NINCS! "


Biztosan nem urban legend. Minden egyetemen akad 1-2 tanár, akinek a hangulatától is nagyban függ, hogy hogyan sikerül a vizsgád, vagy olyan, aki rád száll, és emiatt hiába teljesítesz később jobban nála, 2-esnél jobbat nem fogsz kapni. Egyébként van, amelyik konkrétan ezt ki is mondja.


A másik, hogy mindig akad olyan tanár, amelyik nem tud érthetően eladni, a számonkérés viszont nála is szigorú. Csodálkoznék, ha a BME-n nem lenne ilyen.

2014. jan. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akadni akadnak. De azért a normális tanárok többségben vannak. Az "urbán legenda" szerint csak hóhérok vannak a BME-n, erre vonatkozott a válasz szerintem.
2014. jan. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az nem igaz, de ettől még akadnak hóhérok a BME-n és más egyetemeken is, és a középiskolával szemben egy egyetemi hóhért nem lehet megfékezni, ha bármivel próbálkozol, akkor soha nem lesz diplomád.
2014. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az "urban legend"-et arra értettem, hogy, amikor BME-ről beszélnek akkor csak könyörtelen, szívatós és lehetetlent kérő tanárokról beszélnek. Vannak ilyenek biztos (sőt van is), de még mindig van lehetőséged átjelentkezni másik tanárhoz és meg is oldódott a problémád. De még mindig jóval nagyobb többségben van a JÓ gyak vezér/előadó a BME-n.
2014. jan. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én állatorvosis vagyok, de tényleg van olyan, hogy egy tanár csak azért buktat meg szinte mindenkit, mert rossz napja van. Nálunk egy erre hajlamos van (és szinte mindig sz.r napja van). Legutóbbi anatómia gyakorlati vizsgán, amin én is ott voltam (tehát nem csak hallottam innen-onnan) 9 emberből 2 ment át nála, pedig a mostani évfolyamban elég sokan vannak, akik igenis törekszenek. Én szerencsére megúsztam őt...
2014. jan. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 czibles ***** válasza:
87%

BMEn egyik tanár, jól összefoglalta a BME lényegét:

"Kedves kollégák, ha vizsgán ugyanazt kérnénk számon, mint amit leadtunk órán, akkor Önök most a Színművészeti Egyetemen lennének."

2014. jan. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!