Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen irányba menjek tovább...

Milyen irányba menjek tovább egyetemre, angol-német szakos tanár, programtervező informatikus, vagy kínai nyelv?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 18:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
Angol-német szakos tanár egyértelműen.
2013. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Informatikus egyértelműen. Az az egyetlen ami nem a Meki karon van.
2013. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
67%
Rengeteg informatikus kerül ki az egyetemekről, mert mindenki megrohamozta meg a mérnökit. Meg is van az eredménye: sokan mérnökként/informatikusként sem találnak munkát. Angol-német szakos tanárként könnyen fogsz külföldön is munkát kapni. Ez a biztosabb. És az előzőnek mondom, hogy ez roh..dtul nem "meki szak"
2013. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
55%
dehogynem az... ebből az informatikus a egyetlen normális, mérnök, informatikusoknak a legkönyebb elhelyezkedni
2013. nov. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
# 3 Nem mintha informatikusok nem keresnék szarrá magukat külföldön.
2013. nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
55%
Rengeteg Bölcsész és más milyen divat szakos kerül ki az egyetemekről, mert mindenki megrohamozta. Meg is van az eredménye: mennek a mekibe
2013. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
Én a az 'Angol-Német' szakos tanárt külföldi viszonylatban veszem (Németországban élek egyébként). Akármilyen informatikus vagy Magyarban, itt(is) olyan nagy a verseny, csak a legjobbak kellenek és ha az illető német egy német egyetemről, ráadásul olyanból ami benne van a top-ban, akkor bizony te mint magyar, még informatikusként vagy mérnökként sem kellesz úgy bizony. Iszonyat nehéz és iszonyat nagy a verseny a többi jelentkezővel, nézik minden egyes vizsgaeredményedet stb. Viszont vannak szakmák, amivel könnyebben el lehet helyezkedni, ez Németország esetében például a gondozó, nevelő, vagy lásd: nyelvtanár. Én csupán azt mondom: ezzel a szakmával könnyebb külföldön is, míg az informatikussal és mérnökivel otthon és külföldön is nagyon nehéz, mert az egyetemek ontják magukból az ezeket végzetteket és kicsi ország vagyunk, ami ráadásul a sz.ros Budapestben összpontosul, minden ott van. Bölcsész karról én egy szót sem ejtettem, skacok, nem tudom minek hoztátok fel.
2013. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Sok mérnök végzettségűvel beszélgettem már akik otthon nem tudtak elhelyezkedni. Pár napja például egy vegyészmérnök panaszkodott nekem, hogy nem kap munkát otthon.
2013. nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
Mérnök és mérnök közt is van különbség, akárcsak közgazdász és közgazdász közt. Nem mindegy, hogy építész vagy mechatronikai mérnök az illető. Az Iszonyat nehéz elhelyezkedést meg viccesnek találom, amikor még talán a mérnököknek a legkönnyebb még ebben az országban is, a cégek sorba állnak a jó szakemberekért már államvizsga előtt van munkája az embereknek. Én a BME-ről tudok nyilatkozni, más egyetemen nem tudom, hogy van ez, mert ügye az se mindegy, hol tanul az ember, SZIE-n például ott van az Audi gyár,(Gödöllő) sorba veszi át a végzett mérnököket a suliból, sok esetben küldi ki őket Németországba és nem minimálbérért dolgzoznak... Németországba is rengeteg mérnök megy, ismerősöktől hallottam, mellesleg egy pedagógusnak milyen előrelépési lehetőségei vannak? Egy mérnök elég sokfelé léphet előre a pedagógus maximum iskolaigazgató vagy helyettes lehet....Germanisztika, Anglisztika meg hasonló nyelvi szakok bölcsész karon vannak, ezért lett megemlítve szerintem....
2013. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
az lehet hogy bölcsész karon IS vannak, de nyilván ha valaki tanár akar lenni és nem barom, akkor tudja hogy pedagógiára/tanárira kell mennie, nem bölcsészre. A sztoriddal kapcsolatban meg: ne mondd nekem, hogy minden évben a több ezer végzős közül mindegyiket átveszi az Audi, ezt ugye te sem gondoltad komolyan...de ha már itt tartunk akkor egy ütősebb dolgot mondok, amivel biztosan el lehet helyezkedni és az: PÉNZÜGY. (csak ez nem volt a Kérdező felsorolásában). Na ez az ami igazán üt.
2013. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!