Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha félévkor nem megyek el...

Ha félévkor nem megyek el vizsgázni az egyetemen, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Szóval a 2. félévtől passzíváltatni szeretném magam 2 félévre hogy dolgozhassak, utána pedig másik egyetemre újra felvételiznék, ezért nem látom értelmét, hogy tejesítsem a félévi vizsgákat. Van annak valami következménye, ha nem teljesítem őket? Ettől függetlenül lehetek passzív a 2. félévtől?

2014. jan. 3. 18:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nincs következménye..felnőtt vagy a Te döntésed hogy haladsz a szakon vagy kimaradsz a szakról..senkit nem érdekel a dolog ez nem középiskola ahova járnod kellett ha 18 éves korodig tanköteles voltál..

Ettől függetlenül lehetsz passzívon 2. félévtől...

2014. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Akkor egy félévet elpazaroltál, mert még a tárgyaid sincsenek meg (amiket esetleg el lehet fogadtatni ha hasonló a másik hely).

Egyébként nézz utána, de vannak minimum kreditek, amiket teljesíteni kell hogy éljen a hallgatói jogviszony - van erre az egyetemnek szabályzata, ami biztosan elérhető a neten.


De ha ezen az egyetemen nem akarsz semmit, akkor minek a passzív jogviszony?

2014. jan. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tárgyat újra fel kell venned majd, ha folytatnád a sulit. Ha akkor elsőre megcsinálod, akkor semmi gond, de be van limitálva, hogy egy tárgyat hányszor lehet felvenni.
2014. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem tudok átvinni tárgyakat, mert teljesen más területre fogok újra felvételizni.


Azért kellene a 2 passzív félév, hogy elmehessek dolgozni egy időre, aztán azután újra felvételiznék. Mert ugye kiírtakozni nem lehet a hallgatói szerződés miatt...

2014. jan. 3. 18:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként 32 kreditet vettem fel, 22 már teljesítve van, mert azok nem vizsgatárgyak.
2014. jan. 3. 18:47
 6/13 reptoid ***** válasza:

Sulitól függ, van ahol pénzt kérnek a nem teljesített kreditekért is. Már csak azért is érdemes lenne, hogy később azzal ne csesztessenek.

Ha másik egyetemre mész, akkor lehet húzni a dolgot, de ha akarnak, akkor úgyis utolérnek. Ha ugyanarra az egyetemre mész majd, akkor pedig elég sanszos, hogy muszáj lezs befizetned, mert ha van tartozásod, akkor nem nagyon szoktak engedni tárgyatfelvenni, vizsgázni. Még ha külön szakról van szó, akkor sem biztos.

2014. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ki tudsz iratkozni, ha ez az első féléved még minden következmény nélkül, azt engedi a hallgatót szerződés...ha viszont már másodikos vagy akkor tényleg nem tudsz kiiratkozni.

A nem teljesített kreditekért nem kérnek pénzt, előttem szóló, csak akkor ha haladni akarsz tovább a tanulmányaiddal és ismételten felveszed a tárgyat..na az pénzbe kerül természetesen, de ha nem szándékozom folytatni a sulit akkor mindegy. Tartozást tényleg nem lehet felhalmozni ez egyetemmel szembe mert akkor következő egyetemen is probléma lesz belőle...de a tartozás a múltra vonatkozik, nem arra hogy valami pénzbe kerülne ha felvenném ismét.

2014. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 reptoid ***** válasza:

Szerintem ez intézményfüggő.


Pl a BME-n volt 1-2 éve egy csere ebből. Régen úgy volt, ahogy írtam, aztán nemrég módosítottak arra, amit te írtál.


Már nem járok oda, nem tudom pontosan mi a dörgés jelenleg, de simán el tudom képzelni, hogy máshol úgy van.

2014. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 reptoid ***** válasza:
Sőt, nem teljesített kreditet simán kiszámláztak nekem, még azután is, hogy otthagytam az egész egyetemet.
2014. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előttem szóló..ilyet még nem is hallottam..hogy ha nem teljesíted akkor kiszámlázzák...Mert mit is számláznak ki?

Én tuti nem fizetném be...nem elég hogy valakinek valami közbejött az életében és nem tudott tanulni..vagy simán csak nem ment a tanulás hiába próbálta még fizessen is..valami nem stimmel.

Én ME-re járok de van sok DE és SE meg NYF, EKF-es ismerősöm..ilyenről nem tudok...

Szóval az egyetem is szolgáltat...ő sem szolgáltat mindenért pénzt...

2014. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!