Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-re biomérnökire milyen és...

BME-re biomérnökire milyen és hány emelt szintű érettségi kell?

Figyelt kérdés

10.es vagyok, a bioszt és kémiát fogom felvenni fakultációnak, de a honlapon láttam, h matek és még vmilyen reál tárgy(biosz vagy kémia vagy fizika...)kell a felvételihez.

1) De ha tanulom emelt szinten magántanárnál a matekot, de nem érettségizek belőle csak középszinten(mert nekem az már sok lenne sztem így), akkor ez úgy elég az egyetemhez?

2) Kell-e kémiából érettségiznem emelt szinten? Nem elég csak bioszból? Vagyis kötelező a két emelt szintű érettségi biomérnökire?

3) Biomérnök-hallgatók! ti mit vettetek fel anno fakultációnak, miből érettségiztetek emelt szinten?



2014. jan. 4. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is, ha felvételizni akarsz, ajánlom, hogy ismerkedj meg a felvi.hu-val, ott mindent megtalálsz, többek között azt is, hogy kell-e emelt szintű érettségi, és ha igen, akkor miből. Megmondhatnám, de azért nem fogom, mert sajnos fel kell rá készülnöd, hogy egyetemen (főleg a BME-n) semmit sem fognak a feneked alá tolni, neked kell megküzdened minden apró információért. Keresd meg, ha nem sikerül, akkor megmondom, de biztos vagyok benne, hogy menni fog. Utána válaszolok a többi kérdésedre, ha még maradt valami.
2014. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen:)
2014. jan. 5. 13:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Megvan?
2014. jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, közben alaposabban utánanéztem mindennek, de van ami még most se tiszta. Például, mivel a matek és vmilyen természettudományos tárgy a követelmény, akkor nem is nézhetik a kémiát plusz a bioszt, hiába azokból emeltezek? Vagyis akkor a matekot(közép) plusz bioszt(emelt) veszik figyelembe?

És bocsánat a késői válaszért!

2014. jan. 18. 15:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, mivel a matek kötelező, ezért azt mindenképp nézik, és mellé még azt a másik tárgyat, ami jobban sikerült.
2014. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!