Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fogorvosi/állatorvosi egyetem...

Fogorvosi/állatorvosi egyetem mellett munka?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire lehetséges ezek mellett a szakok mellett úgy dolgozni, hogy mindent magadnak finanszírozol? (egyetemhez szükséges dolgok, rezsi, kaja, stb..) Mert én egyedül élek, szülői támogatásra nem számíthatok. Mondjak le az álmaimról? :( Esetleg más ötletek? Előre is köszi a válaszokat.
2009. nov. 30. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Kizárt. Esetleg hétvégente, de nem fogod bírni. Nagyon sokat kell tanulni, egyik sem alibi-szak. Viszont ha elvagy vajas kenyéren, akkor az ösztöndíjból is ki tudsz jönni (ÁOK-n elég jó ösztöndíjak vannak). Diákhitelre nem biztatnálak a mostani gazdasági helyzetben... Nagyon megszívhatod, én is megszívtam, mikor felvettem (miután a szerződésben az van benne, hogy 11,5%-nál nem lehet magasabb a kamat, most már 13%...).
2009. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem sem nagyon tudsz dolgozni mellette, mert ezek azon kevés szakok egyike ahol tényleg rendesen kell tanulni.
2009. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki van zárva.. bár nem akarlak lelombozni..
2009. nov. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esetleg szoc ösztöndíj meg hasonlók, de az édes kevés, ha egyedül vagy teljesen:(
2009. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Én idén érettségizem, fogorvos szeretnék lenni, június óta dolgozom, nyáron a havi 80, most suli mellett a havi 40-45 simán megvan, bár februárban leállok, mert nem akarom elbukni az érettségit. De most még simán tudok heti 2-3 napot dolgozni.

Inkább dolgozz most, plusz nyáron, ha találnál valami jó melót, akkor abból a pénzből meg az ösztöndíjból szerintem ki tudnál jönni. Esetleg mehetnél koleszba, az havi 10-15-ből megvan. Bár az első évben a tankönyvek elég húzósak, de Szegeden pl. kapsz rá támogatást, ha jól tudom.

De azt tényleg felejtsd el, hogy majd egyetem mellett dolgozol, több barátnőm is orvostanhallgató, alig van idejük.

2009. dec. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!