Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetem/Fősuli vagy inkább munka?

Egyetem/Fősuli vagy inkább munka?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom eldönteni hogy mi legyen,olyan érzésem van mintha lemaradnék valamiről ha nem megyek továbbtanulni.:)

De ott van a másik oldal is .: 3-4 év alatt sok sok pénzt lehetne keresni kamionozással,és per pill más nem igen érdekel igazából hiába néztem át 20x is a szakok listáját..semmivel sem tudnék ennyi pénzt keresni.


2011. szept. 12. 22:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pénz a legfontosabb, akkor kamionra fel! És addig, amíg nincs családod. De azt, gondolom, tudod, hogy a kamionosok nem azért keresnek sokat, mert a szállító cégek nagyon rendesek. Kemény munka.
2011. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha van lehetőséged egyetemre/fősulira jelenleg, akkor inkább menj el továbbtanulni. Egy alapdiplomát 3 év alatt összeszedhetsz, ha nem buksz meg és későbbi életed során bármikor jól jöhet.
2011. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt nézd mivel lehet a legjobban keresni, hanem hogy mit szeretnél csinálni. Kamionosnak meg qrva nehéz bekerülni jó helyre (sok ismerősöm kamionos/volt kamionos). De azt is figyelembe kell venni, hogy mire van igény. Munka mellett is részt vehetsz felsőoktatásban éjjeli tagozaton.
2011. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
brüsszelből hazaugrasz levelezőt végzni aha...
2011. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor egyetem ha normális szakot választasz.
2011. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Éppen ez a gond, hogy jelenleg más nem igazán érdekel,főleg nem olyan dolog amit 3 éven keresztül lenne kedvem tanulni,és ami nem utolsó sorban még tetszik is.

Korábban úgy 1-2 éve már eldöntöttem egyébként hogy kamionos leszek,aztán most megint rádöbbentem arra hogy más nem igazán érdekel,mert minden másnál ott lyukadok ki hogy életem végéig egy fix helyen kell dolgoznom legyen az gyár,vagy bármilyen iroda..és nekem az nem igazán menne szerintem.

Viszont ott a másik oldal ami nem utolsó sorban persze a diákévekről szól..amiről kár lenne azért lemaradni.

2011. szept. 12. 22:30
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Én anno a munkát választottam, de megbántam. Sajnos azóta a diploma ér kb. annyit egy állásinterjún, mint 20 éve az érettségi. Ha teheted, tanulj tovább, de tényleg nézd meg jól, milyen szakon.
2011. szept. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Bohóc szakra nincs értelme menni,orvosit nem tudnám elvégezni,meg amúgy is undorodom a látványtól úgyhogy nem nekem való.:)

Mérnöki pálya még ami szóba jöhet..de mennyi egy kezdő mérnök fizetése? 250-300 bruttoban..kamionosként legaljasabb cég is 200+ot fizet nemzetköziben nettoban,igaz nem vagy otthon 4hétig ami nem mellékes,de most fiatalon ez nem sokat számít.

Ja,mérnök fizetés még mindig.: 2-3év múlva a 250 elvileg "megduplázódik" azaz 500 lesz belőle,erre csak azt tudom felhozni hogy nyilván ez kamionosként idehaza már elérhetetlen,viszont Ausztriában már teljesen reális...és nem igazán lényeges szempont hogy hol dolgozol kamionosként abból a szempontból hogy így is úgy is legalább 3-4 hétig távol vagy.


Viszont lemaradok sok-sok egyetemi élményről amit sosem fogok tudni bepótolni.

2011. szept. 12. 23:56
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

gondolj bele, hogy a 3 év alatt mennyit keresnél, majd utána szontén keresnél tovább is egy rakat pénzt

nekem van olyan kamionos ismerősöm akinek van 2fia két lánya és vagy 30éve kamionozik folyamatosan, mégis mevannak a családdal

2011. szept. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, felsőoktatásba nem csak 18 évesen lehet ám bekerülni! Majd ha később rájössz, hogy mit szeretnél, még ráérsz kitanulni, ha jól értem, akkor férfi vagy, még a biológiai órád sem sürget úgy, menjél, láss kicsit világot, ha erre vágysz, mindjárt más szemmel fogod azt is nézni utána, amit tanulsz. És igen, abban teljesen igazad van, hogy idő-és energiapazarlás kamu szakot végezned, akkor százszor inkább valami munka.
2011. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!