Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes átjelentkezni más...

Érdemes átjelentkezni más egyetemre? Jelenleg BME-VIK mérnökinfón vagyok.

Figyelt kérdés

Most vagyok a 3. félévemben, és kezdem egyre kevésbé bírni az egészet. Már most 2 vizsgám nem lett meg úgy, hogy mindkettőre 3-4 nap x 6 órát tanultam, és egyik sem olyan tárgy volt, ahol híresek a 80%-os bukási arányok. Tavaly még egész jól bírtam, viszont ebben a félévben valahogy kiábrándultam az egészből, az idegeim is kezdenek rámenni. Egykét tantárgynál szószerint elérték velem azt, hogy teljesen megutáltam őket. Maga az informatika így általánosságban viszont érdekel, és szeretném is elvégezni, ezért gondolkodom, hogy átjelentkezek egy könnyebb helyre (pl. OE-NIK). Tudom, hogy a BME diploma többet ér, de számomra ez nem ér annyi pénzt, hogy miatta idegronccsá váljak.


Szerintetek megéri átjelentkeznem, vagy szorítsam össze a fogaimat és próbáljam meg elvégezni?


A tapasztalatokat, véleményeket előre is köszönöm!



2014. jan. 8. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
most mondjam,hogy te választottad.... ha már 3Semesteren túl vagy,akkor legalább egy kettessel csináld meg őket,egyrészt megkönnyíted a pénztárcádat ha teljesíted a vizsgákat,plusz lesz egy Alapdiplomád...ha seggtőrlésre lesz csak elég,akkor jelentkezz átt máshová,vagy csinálj MSc.-ét mondjuk máshol,egyik ismerősöm is tanítóból lett vegyészmérnök szóval,sosem késő....
2014. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jelentkezz át NIK-re.

Én estin csinálom, nem mondom hogy könnyu, de elvégezheto. Gyakorlatias az oktatás, sokan a nappalisok közül már dolgoznak egyetem mellett.


Egy rakás tárgyat (Analízis, Közgáz) tudsz akkreditálni

2014. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 czibles ***** válasza:

Úgytudom, hogy NIKen sok tárgyat tudsz elfogadtatni, úgyhogy az átjelentkezéssel sem vesztesz sokat. Viszont ezt és a követetkező félévet még csináld meg a BMEn. Esetleg még meg is gondolod magad.

Igazából úgy fos a BME ahogy van legszívesebben én is felgyújtanám az egészet, de már csak azért is megcsinálom, mondjuk én jövő ilyenkor már végzem, ha minden jól megy. Sokkal több értelmes és hasznos dolgot NIKen sem fogsz tanúlni, csak azt fogod észre venni, hogy ugyan az a fos van ott is, csak ott hígabb és könyebben át tudsz rajta menni. Mondjuk VIKen mostanában van 1-2 olyan változás, ami kimondottan jó.

2014. jan. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!