Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Salgótarjániak és környékbelie...

Salgótarjániak és környékbeliek, melyik iskolát válasszam? Segítségre lenne szükségem továbbtanulással kapcsolatban, tapasztalatokat, véleményeket szeretnék.

Figyelt kérdés
Szerintetek hová érdemesebb jelentkeznem, Bolyai vagy Madách? Hallottam, hogy a Bolyaisok nagyon sokat tanulnak. Jó tanuló vagyok, de túlzásba nem akarom vinni, szeretnék szabadidőt. Ha esetleg van köztetek, aki valamelyikbe jár/járt, akkor mondanátok nekem véleményeket? Hová menjek? Mennyit tanultatok ott, milyenek a tanárok, az iskola? Negatívumok, pozitívumok?

2014. jan. 8. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Én bolyais vagyok, és nem bántam meg egyáltalán. Ha továbbtanulás a célod akkor mndenképp ide gyere :D Nem tudom hogy milyen osztályok fognak most indulni, de a 2tannyelvű nagyon jó. Ha szereted a természettudományokat, akkor az egy indokkal több, ugyanis most fog megnyílni a megye legmodernebb labora nálunk

A tanulást illetően naponta nekem bőven elég !1! órát tanulni és azzal 4,5fölött elkaristolok (már nem a régi amire te gondolsz) Nem akarom a madáchosokat megsérteni de amiket ott hallok az röhejes. Olyan szinten tart a többség hogy nem fog leérettségizni az is biztos. Oda felvesznek boldog boldogtalant... Azért mennek oda mert hogy az "könnyebb" de majd rájönnek hogy hiba volt

UI: nálunk van lehetőség iskolával Angliába, Skóciába, Erdélybe, Németországba, és Franciaiországba utazni kb 10 napig

Én voltam Angliában az osztályommal és fantasztikus volt :D

2014. jan. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönööm! :D Eddig is a Bolyai mellett döntöttem volna inkább, csak bizonytalanná tett kicsit ez a "én bolyais vagyok és délután is még 6 órákat tanulok" dolog.. de akkor örülök hogy ez nincs így, most már csak remélem, hogy sikerül bejutnom :D

ha valakinek még van véleménye esetleg az írjon, örülnék:3

2014. jan. 9. 15:38
 3/9 anonim válasza:
Szia.:) Én is a Bolyaiba szeretnék menni, az 5 évesre.:) Nagyon szeretném ha felvennének.:D
2014. jan. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindkettőtöknek: Tesóm idejében volt olyan amikor ő éjfélig tanult meg ilyenek, én meg 1 órát szoktam tanulni, kivéve ha valami doga van. Arra legutóbb nem válaszoltam hogy a tanárok milyenek: Vannak nagyon kedvesek, közepesen, ridegek, és sárkányok illetve olyan órák amikor mindenki öngyilkos akar lenni, de ez sztem mindenhol így van :D Ha az épületben nem jártál még akkor annyit tudok mondani hogy az aulát most járólapozták le decemberben, a termekben interaktív táblák, új vagy felújított padok, és persze a labor :D. A 2tannyelvű első éve nagyon laza, csak szinten tartás folyik, az angolok heti 12 óra + 2 lektori óra egy amerikai tanárral aki nagyon kedves + szakmai előkészítő tárgyak angolul töriből, matekból, fizikából, föciből (az én időmben még bioszt is lehetett, én úgy is tanulom jelenleg). Vannak különböző programok pl évvégén a főzőverseny az utolsó nap ahol minden osztálynak főznie kell és még lehetne sorolni.
2014. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szió! Én idén kezdtem a bolyait, hatosztályost. Nem bántam meg egyáltalán de tény, hogy sokkal többet tanulok mint régebben (néha még ez se elég az ötöshöz, de már igyekszem ezen változtatni :P). Szerintem összességében bírható :DD Tanárok is rendesek sokat segítenek persze van itt is 1-2 fura arc :D A hangulat nagyon jó :D Ha tényleg jó tanuló vagy itt is az leszel ;) Majd mond meg,hogy végül hogyan döntesz :))
2014. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:3 persze még mindig a Bolyai mellett állok, de kezdek félni, hogy tuti nem kerülök be.. Nagyon nagy stressz volt bennem írásbeli közben, és hát.. Magyar 41 pont, 82%, matek pedig 14 pont, 28%... :||| szerintetek ez még belefér, vagy már ne is éljem bele magam? Így utólag visszanézve nagyon kibugtam, olyan feladatokat nem tudtam, amiket máskor simán megoldok...
2014. febr. 11. 17:34
 7/9 anonim válasza:

Kedves kérdező!

2. válaszoló vagyok, és nekem is hasonló eredményeim lettek a felvételin, de nekem azt szokták mondani, hogy mindenkit felvesznek, szóval egy kicsit már megnyugodtam ez ügyben.:) Szóval szerintem nyugi, és ha úgy alakul majd szeptemberben találkozunk, ha te is az 5 éves angolra jelentkeztél.:D

2014. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Felvettek? :D
2023. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

7-es válaszoló vagyok.

Igen, felvettek, azóta már el is ballagtam és most fejezem be az egyetemet.:D

dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!