Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik most orvosira járnak,...

Akik most orvosira járnak, milyen tanulók voltatok gimiben? Biológiából/ kémiából soha nem csúszott be neketek egy rossz jegy? Volt amikor félévkor négyest kaptarok valamelyik tantárgyból?

Figyelt kérdés

2014. jan. 9. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben legjobb átlagom 3,9. Bioszból négyes voltam, de angol nyelven ment a tárgy, kémiából kis híján megbuktam tizedikben, fizikából hármas voltam.

Jelenleg orvosin az ötödik évemet taposom, csúszás nélkül mintatanterv szerint, úgy hogy eddig csak két utóvizsgám volt ami itt jónak számít.

Az egyetem egyébként ezerszer nehezebb a giminél, de sokkal korrektebb minden szempontból. Itt nincs olyan, hogy röpdolgozat, meg váratlan felelés. Az idődet te osztod be, a vizsgákra úgy készülsz, ahogy akarsz, a követelmények előre le vannak tisztázva. Ó és ami az abszolút pozitívum, a bölcsész oktatók száma minimális.

2014. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és megkérdezhetem, hogy nehéz volt- e az érettségi?
2014. jan. 10. 20:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak nagyon el vagyok most kenődve, hogy kaptam egy 2- est kémiából. Pedig csak figyelmetlen voltam. Egyébként most Fazekasba Budapestre felvételizek.
2014. jan. 10. 20:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még csak gimibe felvételizel? Jajj, akkor lazíts már... :D Miért aggódsz előre 4-6 évet???


Az utolsó 2 év számít gimiben, de ezeken annyit ráérsz még aggodalmaskodni, élvezd a gimis éveidet inkább.

2014. jan. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

négyes-ötös mindkettőből. Persze, hogy becsúszott rossz jegy, ajaj, nem is egyszer. Még 12.-be is írtam kémia tz kettest. De ez azért volt, mert nem figyeltem oda, és nem tanultam rá eleget. De van, hogy az ember sokat tanul, meg készül rá, de az eredmény ezt mégsem tükrözi.

Az orvosi egyetem százszor nehezebb, mint a középsuli.

Szerintem próbáld meg, ha tényleg ezt akarod, aztán meglátod, hogy neked való-e. Vannak olyan évfolyamtársaim (egy csomóan), akik fele annyit tanulnak, mint én, még is jobbak a jegyeik, és kevesebbszer,vagy egyáltalán nem buknak.

2014. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem igazán érdekelt, hogy milyen jegyeket kapok, mivel nagyon érettségi orientáltságú voltam, a biosz/kémia oktatás viszont nem az érettségit (pláne nem az emeltet) helyezte középpontba (humán beállítottságú gimibe jártam).

Szóval igen, volt, nem érdekelt különösebben, ennek ellenér az érettségi (emelt) mindkettőből nagyon jól sikerült, sőt, a többi tárgyból is, pedig azokra jóformán egyáltalán nem készültem :) Sőt, irodalomból és nyelvtanból 4-es voltam utsó két évben, aztán a magyar érettségim 95% lett. Szóval nem ezen múlik ;)

2014. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Végig jeles tanuló voltam, de kitűnő csak utolsó években. Kémiából egészen 11ig eszembe nem jutott tanulni, ugyanis a gimim humán volt, így én is valami humán pályán gondolkodtam. Elsősorban jogin, újságíróin. Aztán egyszer csak eszembe jutott, h mi lenne, ha tanulnék keményen, és teljesülne az álmom, amit kimondani se mertem addig, hogy orvos legyek. Kémiából 11ig négyes-ötös, de inkább stabil négyes voltam. Majd később is becsúsztak rosszabb jegyek... bár bevallom, hogy azok inkább négyesek voltak. De egyszer kaptam egy hármast.:D Bár bioszból tényleg majdnem csak ötösöm volt egész életemben.


De igazából nem számít. Mindenkivel előfordul, hogy rosszabbul teljesít. És a jegyek, amiket középiskolában kapsz, igazából csak ritkán tükrözik, hogy az egyetemen mire leszel képes. Talán az érettségi már egy fokkal alkalmasabb ennek a mérésére.


Az egyetem teljesen más, mint a gimi. Bizonyos szempontból nehezebb, bizonyos szempontból könnyebb. Még első éves vagyok, és nem érzem, hogy kevesebb sikerélményem lenne. Kicsit többet kell küzdeni, de abszolút megéri.:)Ráadásul nagyon bejön, hogy szabadabb vagyok. Én osztom az időmet, főleg vizsgaidőszakban. De a szorgalmi időszak se annyira kötött.

2014. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Végül orvos letted belőled?
dec. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!