Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szóbeli gimnáziumi felvételi...

KedvesPitypang kérdése:

A szóbeli gimnáziumi felvételi hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

2014. jan. 11. 14:24
 1/4 reptoid ***** válasza:

Annyira már nem emlékszem tisztán, de voltam én is a TÁG-ban (láttam egy másik kérdésnél, oda akarsz menni), beültettek minket egy terembe, kaptunk kis cetliken 1, talán 2 feladatot, aztán kaptunk időt megoldani. Utána meg egyesével kimentünk az első padhoz, aztán megbeszéltük a tanárokkal közösen a feladatot.

Voltam másik suliban is, ott is kaptunk egy feladatot cetlin, nekiültünk megoldani. Majdnem készen voltam, jött a tanár, rápillantott, aztán bekarikázta a legelső lépést, ahol kapásból elnéztem egy előjelet :D Nem is beszéltem vele, küldött tovább angolra, mert ez matekból volt. Az angolos tanárral beszélgettünk először angolul vmi feladatról, aztán pedig magyarul pár szót rólam, terveimről.

Aztán szerencsére jött a levél, hogy felvettek az előjel hiba ellenére is :D Máskülönben mehettem volna a TÁG-ba -.-" :D

2014. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat. valakivel összekeverhettél, mert én a győri Kazinczyba szeretnék menni. akkor ez úgy van, hogy magyarból, matekból is kapsz feladatokat - attól függően hogy humán vagy reál szakra jelentkeztél? és hogyhogy behívtak angolra? azt mi határozza meg hogy milyen tantárgyakból hívnak be?

ja, és bocsánat, hogy ilyen tájékozatlan vagyok. :P

2014. jan. 14. 12:39
 3/4 reptoid ***** válasza:

Akkor lehet, hogy csak behaluztam :D Itt alul az ajánlott kérdéseknél is van egy ilyen kérdés, lehet az kavart meg.


Hogy milyen feladatokat kapsz, attól függ, milyen szakra mész. Nekem pl. magyar egy suliban sem volt, mert nem jelöltem meg humán osztályt.

Matekom volt mindkét helyen, angol meg csak az egyik helyen.

A suli honlapján fent szokott lenni, hogy melyik szakra miből felvételiztetnek.

2014. jan. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ, nagyon rendes tőled! :)
2014. jan. 14. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!