Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnöki egyetemre...

Gépészmérnöki egyetemre szükséges laptop, vagy a diákok inkább füzetbe dolgoznak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 12. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Számítógép nélkül az egyetemen meg vagy lőve. Mivel nálunk a gépészek elég sokat rajzolnak CAD-el, így jó, ha mobil az az ember,mert össze lehet ülni csoporttársakkal dolgozni akár a koliban, akár a suliban, illetve otthon is tudsz dolgozni. Manapság a legtöbb tanár a netre teszi fel az anyagot, általában valamelyik iskolai hálózatra, így ha van laptopod bármikor eléred.

Persze a füzet sem elavult dolog, meg sok tanár nem szereti, ha gépre jegyzetelnek, meg szerintem kézzel gyorsabb is (legalább is nekem az volt).


Szóval jól jön a laptop. Érdemes egy erősebb gépet választani, mivel a CAD-es rajzolás eléggé lefogja.

2014. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(és persze nincs olyan, hogy gépészmérnöki egyetem :) )
2014. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a CAD program mennyi helyet foglal?
2014. jan. 12. 12:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom az AutoCAD 1 Gb körül van, de igazából teljesen lényegtelen ez a kérdés. Mai legolcsóbb laptopokba is minimum 320 Gb-os HDD-t tesznek, de a legtöbbe 500 Gb-os van.
2014. jan. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. jan. 12. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is a HDD mérete a lényeg, hanem a proci meg a ram, corei5él nem adnám alább a helyedben, na meg min 4GB RAM (nem árt ha nagyobb) és min 1Gb-os videókártya. Akkor már nem lesz baj a rajzolással. (150 ezer körül már igen csak jó konfigurációkat lehet kifogni)
2014. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólóval, core i5 legalább, és 4 giga ram..

videókártyában az 1 GB is lényeges, de az is hogy nVidia legyen!

csak az nVidia játssza le minden egyes esetben a CAD rajzait, sokan sírnak az egyetemen, mert megvettek méregdrága laptopokat ati vagy egyéb videókártyával, és pont arra nem tudják használni, amiért szükségük lenne rá

2014. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!