Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BGF Turizmus- vendéglátás...

A BGF Turizmus- vendéglátás szakán, milyen órák vannak?

Figyelt kérdés
Aki oda jár, az elmondaná hogy milyen órákat lehet felvenni ? Mi az ami kötelező meg mi az ami választható ? És hogy nagyon nehéz e ? Ott főzni is kell ? Milyen a suli légköre, meg a tanárok ? Szóval így mindent ami eszetekbe jut! :) És hogy utána hova lehet elhelyezkedni :) Köszönöm szépen!
2014. jan. 12. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Na hali, jó, hogy bekukkantottam ide.

Idén államvizsgázom, idegenforgalom- szálloda szakirányon, bgf-en.

Első év végén választasz szakirányt, vagy vendéglátó szálloda vagy idegenforgalom-szálloda szakirányt.

A vendéglátósok sokat főznek, sok gyakorlatuk van év közben, laborban dolgoznak stb.

A turizmusosok inkább a szállodára, meg az utazásszervezésre koncentrálnak, virtuális szállodát hoznak létre, utazásszervezést, rendezvényszervezést tanulnak, de ezen órák közül sokat a vendéglátósok is megcsinálnak, esetleg más feltételekkel. A vendéglátós szakirány sokkal gyakorlatiasabb, de a turizmuson is lesz gyakorlatod, ugyanis egy félév kötelező szakmai gyakorlat, van, vagyis mindkét szakon 960 órát dolgoznod kell ( a vendéglátósok ezt étteremben is megtehetik, a turizmusokat inkább szállodába várják, de utazási irodában, rendezvényszervezőnél si el lehet helyezkedni.)


A két szakirányhoz segítséget ad az első évben tapasztalt tanüzemi gyakorlat, ahol egy hétig egy szálloda éttermében fogtok dolgozni, illetve a több témába vágó tantárgy.

Nem megijedni, mert első évben sok lesz a pénzügy meg a matek, de nem nehéz, és nem jó dolog megbukni, mert sok csúszást össze lehet szedni.

Elhelyezkedni? Szerintem viszonylag könnyen. Nagyon sok embert visszavár a gyakorlati helyük, ráadásul egy igazolt fél éves munkatapasztalatod is lesz, és általában szívesen fogadják a bgf-ről érkezőket.

2014. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ezt nézted már?


[link]



szerintem amúgy nehéz vele elhelyezkedni

csak akkor van értelme ha tényleg valóban tudsz idegen nyelveket


ha nem, inkább válassz mást, mert öt év múlva szomorú leszel, persze ki tudja.


nem nehéz képzés

2014. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel a BA diploma két idegen nyelvből (különböző) szerzett nyelvvizsgához van kötve, feltételezem, hogy a hallgatók nagy része beszéli is azt az idegen nyelvet, méghozzá legalább középfokú szinten (és ha középfokú, akkor szakmai szókincse is van). Rengeteg évfolyamtársam dolgozik már aktívan suli mellett, és a gyakorlati helyük (4-5 csillagos szállodák) is visszavárták őket. Sok múlik az adott emberen is. (Én pl. talonba teszem ezt a diplomát, mert időközben rájöttem, hogy mást akarok csinálni. )
2014. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Természetesen ezt a bgf-re értettem, nem tudom a bkf-en mi a helyzet.
2014. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hú hát ezek nagyon jól hangzanak, köszönöm szépen a választ! :) jó is lenne ha bekerülnék oda!:)
2014. jan. 21. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most vagyok itt elsőéves. Ha van még bármi kérdésed, írj priviben, szívesen válaszolok, ha tudok. :)

2014. jan. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!