Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális ez? A fiam 4. osztály...

Normális ez? A fiam 4. osztályos, és alig tanulnak valamit. Múlt héten 7 órája volt és ennek az eredménye 4 új szó volt. A matek füzetében az utolsó dátum 12 nappal ezelőtti! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A tankönyvben max egy feladatot csinálnak. Ezen a bizonyos napon amit tanultak az a négy új szó németből.

De nem csak matekból van ez, hanem minden másból. Nagyon el vagyok keseredve. Az én időmbe volt követelmény. Negyedikben már nem engedhettem meg magamnak, hogy megcsinálom az írásbelit, és kész a holnapi tanulás...Ma nyelvtanon vki emlékére rajzoltak. Sztem ez az iskola VICC. Itt már azért is ötöst kap, ha bemegy órára. 88 % hogy lehet ötös? Sztem az csak gyenge 4-es... Legalábbis az én időmben az volt. Ez a suli, már olyan, mintha kisegítős lenne. Ez egy falusi iskola, és ha a nagyvárosba küldöm, akkor minden nap egyedül kéne buszoznia.


2009. dec. 1. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jobb lenne neki egy másik iskolában, mert ha átkerül majd egy " komolyabba " akkor nagyon le lesz maradva...
2009. dec. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ma már ki sem írják egy iskolára, hogy kisegítő. Lehet, hogy ez is ilyen. Már most komoly felzárkóztatásra lenne szüksége ahhoz, hogy átmehessen egy normál iskolába.
2009. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy olyan az osztály összetétele, hogy ennél gyorsabb haladásra nem képesek. Te azért kiegészítheted otthoni olvasással, beszélgetéssel, feladatgyűjtemények töltögetésével. Azért ne legyél maximalista: 88% nem gyenge négyes!!! Kérdezd meg a tanítótól. És mért 7 órájuk volt?

Az se jó, ha buszoznia kell: időigényes, kényelmetlen, veszélyes.

2009. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért volt 7 órájuk, mert jár német "szakkörre". Ez heti 3 óra és az év végén vizsgáznak belőle.

Egyébként ez nem kisegítő suli, csak falun van.

Nem tudom mit, tegyek. Én megkövetelem tőle, hogy megtanulja az anyagot, mert magától nem tenné, de ha átviszem a nagyvárosi suliba, akkor nekem még többet kell tőle követelnem és ez elveszi az én időmet is stb. Talán, ha visszammegyek dolgozni, akkor egyszerűbb lesz Pécsre hordani, de most Gyed-en vagyok, és egy 20 hós gyerkőc mellett a nagyfiammal is tanulni elég nehéz. Nagyon sokat foglalkozom vele, német-angol szavakat kikérdezem, lediktálom, helyesírás gyakorlás, matek gyakorlás stb.

Matekban 4. ben ott tartanak már hónapok óta, hogy egyes tízes-százas ezres számszomszéd. Úr Isten! Az én időmben terület, kerület volt... Katasztrófa már évek óta ez van. DE mindig azt mondom, majd jövőre átiratom. Olyan kicsi még, 9 évesen hogy tud közlekedni Pécsett? És ha valami történik vele?

2009. dec. 2. 07:36
 5/7 anonim ***** válasza:

2 nyelvet tanul iskolában 9 éves korában?

Év közben semmiképen nem érdemes átvinni, majd felső tagozatban. A tankönyvhöz képest is le vannak maradva? Mert lehet, hogy egyszerűen másképp van elrendezve a tananyag. Ha kérdésed van, akár a némettel, akár a többi tárggyal kapcsolatban, kérdezd meg a tanítót, biztos megvan az oka rá, hogy mit miért csinál.

előző

2009. dec. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, két nyelvet tanul. Úgy tudtam, harmadikban bejön az angol heti 3 órában és gondoltam heti 1 lesz a német szakkör. A fiam akart németre járni, így megengedtem neki.

Aztán, mikor harmadikos lett, kiderült, hogy angol csak 4.-ben lesz, és a német szakkör heti 3! óra. Szóval így kezdte a németet, az angol pedig most 4.-ben már kötelező. Én angolul tudok, és azt tartom fontosabbnak. Ahogy észreveszem, hogy nem bírja a két nyelvet, vagy emiatt elmaradása lesz más tantárgyból, akkor rögtön kiveszem a szakkörről. Egyébként ez a két nyelv az a suliban, amiből tanulnak is valamit.

2009. dec. 3. 08:18
 7/7 anonim ***** válasza:
A gyereked érdekében váltsatok iskolát, mert a későbbiekben nagy problémái lesznek, ugyanis az általános iskola adja az alapokat a továbbiakban. Saját tapasztalatból mondom, hogy ha színvonaltalan helyre jár, akkor csak nehezen lesz képes behozni az "elvesztegetett" éveket.Én ugyan így jártam és mai napig egyetemen visszacseng, hogy az elemi tárgyakból nincsenek alapjaim.Az alapok nélkül épített ház könnyen összedől. A közlekedés jelent problémát akkor keress olyan új iskolát, ahol van napközi, így elég csak 4-5körül érte menned.
2009. dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!