Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 0 kreditem van, akkor...

Ha 0 kreditem van, akkor kirúgnak félévkor?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok, de december óta nem nagyon járok be, mert nem tetszik ez a szak, idén szeptemberbe egy másik főiskolára szeretnék menni. 0 kreditem van, kifognak rúgni félévkor? Államilag támogatott képzésen vagyok.


Azért kérdezem, mert szeretném, hogy ha a 2. félévben is megmaradni a hallgatói jogviszonyom, mert amióta nem járok suliba, dolgozom (diákmunka), és ezt szeretném folytatni, amíg nem vesznek fel a másik egyetemre, ahová fogok jelentkezni :D


2014. jan. 15. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában két félév után nézik az összteljesítményt. (Mondjuk amikor kiírtad ezt a kérdést, kismillió hasonló kérdést is kiadott találatként, de persze szartál azokba is).


Hogy megéri-e elpocsékolni egy félévet csak a diákmunka miatt, hogy aztán később ha kicsúszol a 12 félévből, akkor tandíjat is fizess, az már Rajtad múlik.

2014. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 savanyújóska ***** válasza:
Második félévben még meglesz, és utána fognak kirúgni, mivel nem lesz meg az n*15 (15 kredit/félév), de a jogviszonyod még megmarad, vagy vehetsz fel passzív félévet is, és akkor ott kreditet sem buksz.
2014. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem 2. félévre tedd át magad passzív félévre. Mert egy barátomnak nem kellet vissza fizetnie így a támogatott félévét mikor 1 aktív félév után otthagyta az egyetemet.
2014. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Passzív félévnél viszont nincs jogviszonyod a sulival, így diákmelózni sem mehetsz.
2014. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lássuk csak... bejártál szeptember, október, november és ennyi??? ez alapján eldöntötted, hogy nem tetszik ez a szak???
2014. jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!