Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre kell mennem,...

Melyik egyetemre kell mennem, ha a későbbiekben lakberendező/belsőépítés/designer/formatervező irányokban szeretnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok erről a témáról, ill. nem sokat, szóval hogy mi hogy működik. Mindenképpen Budapesten szeretném csinálni.

És kell-e ehhez a kötelezőkön kívül másból érettségiznem?

(Informatikából fogok plusz tantárgyként).


2014. jan. 15. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Lakberendező, belsőépítész és designer nincs fősulin csak okj-n. Formatervező pedig ipari termék és formatervező mérnök szakon van, pesten úgy tudom ez a BME-n van.

Itt van rajz alkalmassági, mégpedig 2014.05.29.-én.

Érettségizni pedig matekból kötelező, és választhatsz mellé egyet ezekből: biológia, fizika, kémia, infó.


Vagy pedig Óbudai Egyetem, itt az alkalmassági rajzból szintén 05. 28-29.-én lesz. Ugyan ezek a választott tárgyak.


Ponthatár tavaly BME-n 389 volt államin, Óbudain pedig 281.

2014. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Moholy Nagy Művészeti Egyetemen is van formatervező, de hatalmas nagy tehetségnek kell lenned ahhoz, hogy oda felvegyenek. A MOME-n nem számít az érettségi, 3 fordulós alkalmassági vizsga van, de sok embert csak 5-jére vesznek fel, ha egyáltalán felveszik őket. BME-vel jobban járnál, több a férőhely is.
2014. jan. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Matematikából persze, hogy érettségizem, hisz az mindenhol kötelező (meg magyarból,töriből és választott, jelen esetben angol nyelvből). És ahogy írtam, pluszként informatikából.


És elég egy OKJ-s képzést elvégeznem ahhoz, hogy később olyan munkát végezhessek, mint pl. Colin Mcallister,Justin Ryan vagy Jonathan és Drew Scott(Spektrum Home),stb ? Csak azért említettem őket, mert talán ők ismerősek lehetnek, és így tudom legpontosabban leírni, mi szeretnék lenni.

2014. jan. 15. 20:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, eddig nekem is az tűnik a legkézenfekvőbbnek.
2014. jan. 15. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!