Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy egyetemről kiírnak a...

Ha egy egyetemről kiírnak a névsorból, mert egy tárgyat harmadszorra sem sikerült teljesítenem, ha jelentkezek egy másik egyetemre támogatott szakra, akkor hány félév lesz támogatott és hány félév fizetős, vagy mikortól kell fizetni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 18. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Annyi lesz a támogatott, amennyit még nem használtál el.
2014. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. Nem írnak ki a névsorból, hanem kapsz egy határozatot hogy hallgatói jogviszonyod megszűnt tanulmányi okokból.

2. Ha 2012 szeptemberében vagy utána kezdtél akkor a hallgatói nyilatkozat értelmében ki kell fizetned az addigi féléveket a magyar államnak, igaz az összes elhasznált féléved költségének csak az 50%-át, erről a kormányhivatal Oktatási főosztálya fogja küldeni a határozatot.(persze ha állami támogatott voltál ez akkor igaz, ha te fizettél akkor semmi egyéb következmény csak nem folytathatod a tanulmányaidat)

Attól függetlenül, hogy kibuktál állami támogatásos képzésről maradnak még finanszírozható féléveid...szóval annyi félévet vonjál le a maximális 12-ból amennyit elhasználtál.

2014. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez azt jelenti, ha jól értettem, hogy a 12 félévből 3-mat ki kell fizetnem, és ha szeptembertől felvesznek valahova, akkor csak 9 támogatott félévem maradt? Ha igen, ez elég nagy kitolás, ez olyan, mintha most ezt a 3 félévet fizetősen csináltam volna?!
2014. jan. 25. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2014. jan. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy ha valaki valamilyen magyar cégnél ledolgozza azt az időt, amit eltöltött már egyetemen, akkor nem kell visszafizetni a tandíj felét. Erről tudtok részleteket mondani?
2014. febr. 4. 13:49
 6/8 anonim ***** válasza:

A kötelező munkaviszony ideje mellett változott a kötelezettségek alóli mentesítések jogköre is. Ezentúl, ha egy hallgató megkezdi tanulmányait, azaz aktív hallgatói jogviszonyban tanul, de később úgy dönt, nem folytatja azt, az alábbi esetekben mentesülhet a visszafizetési kötelezettség alól:


alap- és mesterképzéseken, felsőoktatási szakképzésen egy aktív félévig,

osztatlan mesterképzéseken két aktív félévig folytatott, majd megszakított tanulmányok esetén.



Amennyiben a hallgató ennél hosszabb időt tölt aktív ösztöndíjas képzésen, úgy a fentebb leírt felmentés lehetőségével nem élhet.


Szintén a június 1-jei módosítások tartalmazzák azt a kitétel, miszerint, ha a hallgató a megszabott időn (a képzési idő másfélszerese) túl szerzi meg oklevelét, vagy egyáltalán nem szerez oklevelet, a törvény értelmében kérheti, hogy a visszafizetés helyett az ösztöndíjjal támogatott féléveknek megfelelő időtartamú hazai munkaviszonyát* vegyék figyelembe.

Ezek alapján, kérvényezned kell, hogy a hazai munkaviszonyodat vegyék figyelembe.

2014. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de nem értettem teljesen a legutóbbi választ. Én gyógyszerészkarra jártam, 3 félévet, 2012 szeptemberétől idáig, ez a kar 5 éves, osztatlan képzés (lenne) normál esetben és nincs mesterképzés, ha jól tudom.

Akkor rám mi vonatkozik? Ha most elkezdenék dolgozni, akkor mentesülnék-e a fizetés alól? És ha szeptemberben valamelyik másik egyetemre felvesznek, akkor meg lehet szakítani a munkát vagy a törlesztést vagy hogyan van ez?

2014. febr. 5. 12:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Mentesítés a fizetés alól nekem már nem lehet.

Viszont ha kérvényezed, akkor a visszafizetés helyett ledolgozhatod ezt a 3 félévet.

2014. febr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!