Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vissza az angol sima csoportba...

Vissza az angol sima csoportba vagy a kéttannyelvűbe?

Figyelt kérdés
A fiam 4.-es most angolul tanulja a környezetet és tanulja emelt szinten az angolt. 5.-től választani kell ,hogy vissza kerül a sima csoportba és kezdi előröl az angolt vagy kéttannyelvűbe megy és tanulja angolul a természetismeretet és a rajzot + emelt szinten továbbra is tanulja az angolt. Szerintetek megéri a kéttannyelvű? Szenvedés lenne? Most 4-es tanuló. 2.félévben nyilatkozatot kell írnunk de nem tudom ,hogy mi legyen.
2014. jan. 21. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem angolul a középiskolában is meg lehet tanulni, főleg, ha ott megy kéttanosba. A magyar nyelvű gyereknek a magyar alapokat kell megtanulni jól, mert az érettségi és a továbbtanulás is magyarul fog lenni, kivéve ha külföldre terveztek költözni.Egy alsó tagozatos négyes szint nem számít kiemelkedőnek, mert sokan kitűnőek még ekkor, hiszen nincs fizika meg kémia stb. viszont, ha angolból mindig 95 % felett vannak a témazárók, maradjon a kéttanosba, szerintem. De melyik nyelven tanul inkább szívesen a gyerek? Olvass neki angolul egy mesét, érti-e?
2014. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából ez a baj ,hogy az angol környezetet azt még meg is tanulja de az angollal nem annyira boldogulunk. Eléggé lusta ,és nem veszi a fáradságot ,hogy tanuljon,pedig mindig leülök mellé és segítek. Ezért gondolkozom a simán ,hogy nem akarom kínozni kéttannyelvűvel,de azt mondták ,hogy olyan is lehetséges ,hogy beíratjuk a kéttannyelvűbe és ha nem boldogul akkor kivesszük félévkor.
2014. jan. 24. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha lusta, nem kínoznám, mert elég nehéz majd kiszótározni a szövegeket, és elöbb a szavakat megtanulni, majd a leckét. Dupla idő! Valamikor játszani is kell, mikor legyen gyerek?

Az én fiam általánosban (nem kéttanos) tagozatos angolos volt, 11 oklevele volt kerületi angol és iskolai angol versenyekből.Most kéttanos középiskolába jár, 9.-es, tavaly állami középfokot letette, és mivel 4 tantárgy megy angolul semmi ideje nincs pihenni, szenved mint a kutya, noha általánosban kitűnő volt.Minden leckét ki kell szótározni, mert szakszavak vannak, pl: földrajzből-közetlemez, üledékes közet stb, ami nem a hétköznapi angol szókincse.

Szerintem ráér középiskolában szenvedni, de ekkor meg jönnek a lányok..

2014. jan. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem,nagyon szépen köszönöm!Még átgondoljuk. Gratulálok a fiadnak,és sok sikert kívánok a továbbiakban!:)
2014. jan. 25. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!