Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosira járó ismerősöm...

Az orvosira járó ismerősöm igazat mondhat? A jogász szak egy nagy 0 hozzájuk képest?

Figyelt kérdés
Elvileg neki 12 tárgya, illetve vizsgája volt ebben a szemeszterben, és egy hét alatt végzett a 12-vel. Azt mondja, hogy nincs második tárgyfelvétel, meg fakt sem, hanem ennyi a kötelező tárgy. Szerintem nincs 12, és ha lenne is, nem gondolom hogy 1 hét, azaz 5 vizsganap alatt letudta, vagy tévedek? viszonyításképp én jogon vagyok, és 8 tárgyból 4 hétig tartott levizsgáznom, úgy hogy szinte mindennap tanultam, szóval nem érzem 0-nak...
2014. jan. 23. 02:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosok és jogászok között mindig lesz vita és rivalizálás. Sokaknak eleve ilyen a személyisége, hogy mindennel megpróbálnak felvágni, dicsekedni. Az a lényeg, hogy te ügyesen tanulj, csak legyints az ismerősödre. Én is jogon vagyok, de mellette orvosok között dolgozom, a két legbrutálisabb rendszer, ami bár tudományilag ellentétes, belsejét tekintve tud ugyanaz a fertő lenni.
2014. jan. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva én nem értem azokat az orvosisokat, akik panaszkodnak, hogy mennyit kell tanulniuk. Nyilván kell, de basszus, ember, te választottad, akkor ne sírj, csináld végig...
2014. jan. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. A vizsgák mennyisége és az, hogy mennyire nehéz egy adott szak, nem áll arányban egymással.

Lehet vkinek 10 vizsgája, ha mindegyikre elég 1-2 nap tanulás, és lehet vkinek 3, ha mindegyikre két hét felkészülni.


2. Az orvosi nem könnyű. Tény, hogy elég sokat kell tanulni, de azért belehalni szerintem nem kell. Baromira utálom, mikor az ismerőseim (főleg elsősökre jellemző) kipakolják az összes anatómia könyvüket, lefényképezik, felrakják facebookra, és sírnak, hogy milyen sok a tanulnivalójuk. Azt persze egyik sem írja oda, hogy azért az 5 könyv között van némi átfedés, meg nyilván nem kell az egész könyv szó szerint.

Igen, tanulni kell, de sokan elvégezték már, azért nem kell hozzá zseninek meg hősnek lenni.


3. Egyébként soha nem volt orvosin 12 vizsgám. Gondolom a kedves barátod beleszámolja az összes tárgyát, azokat is, amelyekre évközi számonkérésekből kapott jegyet...

Én vizsgának azt számolom, amiből ténylegesen el kell mennem vizsgázni az utolsó szorgalmi héten vagy a vizsgaidőszakban.

De még ha 12 vizsgája is volt, ha 1 fél alatt lerendezte az összeset, miért sír, hogy olyan nehéz? Csak nem lehet olyan nehéz, ha 1 hét alatt megoldotta...


4. Az igaz, hogy ha az ember elbukik vmi fontos tárgyat (és ált. a fontos tárgyak a buktatósak, a tölteléktárgyakon nem bukik senki...), akkor nincs keresztfélév, tehát minimum egy évet csúszik az illető. És a többi tárggyal se tud továbbmenni a modulrendszer miatt.


5. Felesleges szakokat összehasonlítani. Teljesen más kell a joghoz, mint az orvosihoz. Nekem a jog nem menne, mert nem érdekel. Bnőm meg az orvosit nem tudná elvégezni, mert az nem érdekli.


Tök felesleges ilyenen vitatkozni.

2014. jan. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
Nem 0 a jogász szak, de azért az orvosi egyértelműen nehezebb.
2014. jan. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

"Elvileg neki 12 tárgya, illetve vizsgája volt ebben a szemeszterben, és egy hét alatt végzett a 12-vel."


Ez úgy hazugság, ahogy van. Egyrészt a legtöbb vizsgám ami egy szemeszterben volt eddig az öt év alatt az kilenc. Továbbá orvosin csak első év első szemeszterében lehet egy hét alatt végezni a vizsgákkal, mert akkor csak négy van (Pécs), továbbá az a szemeszter nevetségesen könnyű a többihez képest. Az viszont valóban lehet, hogy az illetőnek 12 tárgya volt, de hogy azokból nem kell mind vizsgázni az tuti. Egyedül ötödévben fordulhat elő olyan, hogy az embernek, tíznél több vizsgája van, az is tárgy csúsztatás miatt, mert negyedévben pár tárgyat kivételesen lehet csúsztatni.

Szóval, kedves kérdező szerintem az ismerősöd vagy hazudik, vagy elsős, és nem 12 vizsgája, hanem 12 tárgya volt, továbbá vagy nem végzett egy hét alatt, vagy ha végzett, akkor a kb. négy vizsgája volt, amiből kettőre kb. nulla tanulással elment és mázlija volt (12 vizsgát le se lehet nyomni egy hét alatt, mert ütik egymást az időpontok). Arról nem is beszélve, hogy jó esetben szoktunk végezni a hatodik hét közepén, vagy inkább a hetedik héten.

A jogász szak egyébként valóban könnyebb mint az orvosi, kevesebb a gyakorlat, továbbá alapból rövidebb is, ráadásul amilyen jogász plázamacskákat én látni szoktam, az nem győzött meg arról, hogy nehezebb lenne az orvosinál, viszont azt el kell ismernem, hogy a jog egy elég komoly szak, ami sok tanulást igényel. Tehát a jog semmiképpen nem nevezhető NULLÁNAK ahogy az ismerősöd tette. Egy komoly, humán alapokon nyugvó képzés, mely teljesen más jellegű, mint az orvosi.

Ami az ismerősödet illeti, nekem meggyőződésem, hogy ő egy elsős kis medikuska, a medikushoz még nőnie kell, akinek véletlenül összejött a baromi könnyű első szemeszter, és még elég élénkén élnek a pici agyacskájában a gólyatáboros élmények, ott ugyanis rendesen belenevelik az emberbe, hogy a jogász az ellenség. Ami valamilyen szinten igaz is, mert gyakorlatilag az orvos munkáját a jogászok rohadtul megnehezítik, sőt vannak olyan húzásaik, amik minősíthetetlenül pofátlanok. Kórház előtt állva műhibaperekre vadászni a kilépő betegeknél például (megtörtént eset, Pécs). Szóval elég sokunkban van némi ellenszenv a jogászok iránt, de ezt nem szoktuk az ismerőseink képébe vágni, mert minek? Ők is nehéz képzésen vannak, mi is, minek még veszekedni is plusszban.

Egyébként ne izgulj, kedves kérdező az ilyenek, mint a te ismerősöd szokták az első, vagy a második év után itt hagyni az egyetemet.

2014. jan. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a részletes válaszokat. elvileg fogorvosnak tanul és most végez, bár ebben sem vagyok biztos mert beszél össze vissza.
2014. jan. 24. 02:21
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem nagyon vagyok tisztában a jogi képzés erősségével, de tőlünk orvosiról hárman mentek el jogra, mert nem bírták a stresszt. Azóta sokkal lazábbak, több szabadidejük van.
2014. jan. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!