Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Humán beállítottságúként...

Humán beállítottságúként melyik az a szak amire nem mondják, hogy büfészak és még ér is valamit a diploma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos még magántanárral is csak 2-es vagyok matekból, a humán tantárgyakból viszont egész jó. 4-es, 5-ös átlaggal rendelkezem.

Milyen szakot tudtok ajánlani, amire nem mondják azt, hogy még a hülyék is elvégzik simán?


Nagyon tetszett volna a jogi pálya. Szívesen lettem volna ügyvéd, mert szeretek utánajárni dolgoknak, megvédeni embereket, érvelni stb., de a sok fórum olvasása utána teljesen elment tőle a kedvem, mindenki azt mondja, hogy csak jogász szakra ne.


Nah, de akkor más ötlet?

Vagy akik nem matekzsenik, le is húzhatják a rolót?



2013. júl. 24. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Idegen nyelvi szakok pl. jók.

Persze ahhoz el kell végezni a mester szintet is, mert ott lehet választani irányt: fordító, tolmács, stb. Nemcsak nyelvtanár lehet az, aki nyelvi szakra megy.


Én most havi 300E-t kapok fordítóként.


Pedig mindig azt mondták nekem is, hogy az büfészak.

2013. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm. A tolmácson én is gondolkodtam.

Megkérdezhetem, hogy milyen nyelven tolmácsolsz?


Nekem az ázsiai nyelvek tetszenek. Nem tudom, hogy arra van-e kereslet

2013. júl. 24. 21:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Angol-magyar.


Vidéki egyetemen végeztem és nem is egy ritka nyelvről van szó.

2013. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

*fordítasz


elnézést : )

2013. júl. 24. 21:43
 5/7 A kérdező kommentje:

az amúgy tényleg nem rossz. Elgondolkozom ezen a nyelv dolgon.


Én elvégeztem már egy OKJ-t, de ezzel nem mentem semmire, ezért szeretnék most egyetemet elkezdeni.

Sajnos az új szabályok miatt újra kell érettségiznem legalább egy tárgyból, mert nem lehet emelt nélkül jelentkezni sehova.


Pedig a pontom meglett volna emelt nélkül is, de hát 2-3 évvel ezelőtt nem gondolt erre az ember, hogy ilyen szabály is lesz. :(

2013. júl. 24. 21:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Tolmács fordító nagyon jók, esetleg idegenvezető.

Angol, orosz, német.

2013. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az idegenvezető dolog is tetszik.

Köszönöm.

És világot látni is szeretek. : )

2013. júl. 24. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!