Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni hogy pontosan hogy is vannak a szabadon választható tárgyak? Én értem rosszul, vagy bármilyen tárgyat fel tudok venni amit a Neptun rendszer felhoz nekem, vagy figyelnem kell minden egyes elemnél a tantárgykódokat is?

Figyelt kérdés

OE-NIK mérnökinformatikus elsőéves hallgató vagyok. Abban biztos vagyok, hogy 10 kreditnyi szabadon választható tárgyat kell felvennem összesen. Továbbá azt is szeretném megkérdezni, hogy ezen a honlapon ( [link] ez pontosan mit jelent:


"Minden tantárgy elfogadható szabadon választható tantárgynak amennyiben annak tantárgyi követelménye legalább 75%-ban különbözik a tantervünkben meghirdetett tantárgyak követelményétől.

Informatikai témájú tantárgyak közül, csak az alábbiak fogadhatók el szabadon választható tantárgynak." Előre is köszi és bocs a sok kérdésért! :)



2014. jan. 25. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt legjobb lenne a szakodat vezető tanárral megbeszélni. Felvehetsz akármilyen tárgyat, de csak töredéke számít az alapképzés végén. A szakodhoz kapcsolódó tárgyakért plusz kreditet kapsz, amit mesterképzésnél elfogadnak, de ha egy random tárgyat veszel fel (pl francia, biológia vagy irodalom) akkor azok nem számítanak ha mesterképzésre akarsz menni.

Röviden: a szakodhoz kapcsolódó tárgyak fointosak, de nem minden esetben kötelezőek, a többit pedig tanulhatod saját tudástárad bővítéseként, de a továbbtanulásra nem sok hatással vannak ami a krediteket illeti.

Nekem így mondták el. A BKF-re járok.


Ami 75%-ban különbözik az nem kötelező, de akkor is lehet hasznos. Nekem a mintázás/szobrászat nem kötelező, de ajánlott szabadon választható tárgy.


Ehhez lenne egy tippem. Ne csak azt nézd, hogy ajánlott-e vagy nem. Ha tetszik vedd fel, és tanuld. Ne a kreditek miatt. Most vagy egyetemista, van lehetőséged tanulni (ha megengedheted anyagilag, használd ki). Később, egyetem után nagyon is jól jöhet.

2014. febr. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!