Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megfelelő egyetemet/felsőoktat...

Megfelelő egyetemet/felsőoktatási intézményt keresnék, ahol azt tanulhatnám, amit szeretek, valaki tud segíteni? (leírásban. )

Figyelt kérdés

Főleg a biológia, környezetvédelem érdekelne, de emellett egész komolyan foglalkozom fotózással, azt is szívesen csinálnám. Érdekelnek még a sportok is, az azzal kapcsolatos tudományok.

Tudnátok ajánlani pár helyet/szakot, ahol valami nekem valót lehetne tanulni? :) Előre is köszönöm!



2014. jan. 27. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, például biológia szak ?!?!
2014. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1/1! Köszönöm, h ilyen mélységben foglalkoztál a kérdéssel, hidd el, ha egyetemre akarnék menni, van annyi eszem, hogy gondolok a legalapvetőbbre...:) Olyasmire gondoltam, mint pl. a környezetmérnök, de szívesen megismernék más szakokat, vagy ha nem ez az irány, akkor a sporttal foglalkozó tudományok is érdekelnének, mint ahogy leírtam...:) Szép napot :)
2014. jan. 29. 18:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is fotózom, szeretem a biológiát és környezetvédelmet tanulok. Kicsi a világ :D



Ha környezetvédelemmel akarsz foglalkozni, akkor vegyész, vegyészmérnök, biomérnök a három lehetséges szak.

Sok a kémia, de a kémia végülis a környezetvédelem alapja. Mondjuk zajvédelemhez nem kell, de talajvédelemhez, vízvédelemhez, levegővédelemhez igen. Például szennyvíztisztítóban dolgoznak ilyen végzettségekkel.

Esetleg biológia szak ökológia szakirány, de az nem keresett állítólag.


Én ha most kezdeném az egyetemet, lehet megpróbálnék egy olyat, hogy BME biomérnök BSc környezetvédelem szakiránnyal, majd környezetmérnök MSc. Nem tudom, biomérnök szakon elég-e a BSc.


Az energetikai mérnök foglalkozik megújuló energiákkal, környezetbarát energiatermelési módokkal, épületenergetikával.


Környezettan vagy környezetmérnöki BSc-re ne menj, nem piacképesek. Ismerek pár környezetmérnök végzettségűt, és mind mesélik, hogy 1-2 ember tudott szakmában elhelyezkedni az évfolyamukból, ők is mert üresedés volt a gyakorlati helyen vagy protekciójuk volt.

A két szak túlzottan mindenről tanul-semmihez se ért, az odajárók se tudják, mire jó. :D


A sporttal foglalkozó szakokhoz nem értek. ;)

2014. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. febr. 2. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!