Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri ez egyáltalán? (többi...

Megéri ez egyáltalán? (többi lent)

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista vagyok a BME-n mechatronikai szakon. Elég jól megy a tanulás , most 4.9 lett az ösztöndíj indexem viszont a kérdésem az, megéri ez? Hiába vagyok jó, a legjobb nem én vagyok. Itt nagyon sok okos, nálam sokkal okosabb ember tanul. Viszont régebbi ismerőseim, akik annyira nem jó képességűek, és más egyetemekre járnak( OE, GAMF stb) simán kitűnnek az átlag jó tanulók közül, kapcsolatokat szereznek, sok ösztöndíjat kapnak stb. Nálunk a szak kb 40% teljesít ilyen jól szerintem (magas volt a felvételi ponthatár is 450+ még annak idején)

Arról nem is beszélve , hogy nekem kb 30-35 órám van egy héten, OE-s ismerősömnek ezen a szakon kb 10-el kevesebb, és amit tanulnak az is bőven (de tényleg) bőven alulmarad a miénknek.


Tehát, megéri ez nekem? A BME-s diplomát értékelik a munkáltatók , még akkor is ha nem jeles lesz, hanem mondjuk egy közepes?


Válaszokat előre is köszönöm :)



2014. jan. 30. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ennyire jól megy (elsőéves villamosmérnök vagyok, szintén a BME-n), akkor ne hagyd abba. Főleg hogy már nincs annyira sok hátra. A diplomát meg szerintem 2-estől elfogadják, főleg ha az van rajta hogy BME (képzeld magad annak a helyébe aki téged akar majd felvenni és ő is itt végzett).

Szóval hajrá, menni fog :)

2014. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem se hagyd abba ha már elkezdted, de a karriered nem azon fog múlni, hogy a BME-n, vagy valamelyik másik egyetemen végeztél. Első munkahelyednél a felvételikor számít (nem mindenhol előnyödre).
2014. febr. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!