Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri az ELTE pszichológia...

Megéri az ELTE pszichológia BA-jára menni?

Figyelt kérdés
A későbbiekben emberekkel szeretnék foglalkozni, gyógyítani, ha ez számít.

2014. jan. 26. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél gyógyítani? Pszichológus szeretnél lenni? Mert akkor megéri odamenni igen, viszont arra készülj, hogy a BA önmagában semmire sem jó, még csak nem is ad pszichológus végzettséget, csak "viselkedéselemző" leszel. Ezután nagyon nagy szükséged lesz még arra, hogy elvégezd az MA-t is, és ha terapeuta szeretnél lenni, ezután még két szakirányú továbbképzés kell, saját pénzből, és 150 óra önismeret, tehát terápiára kell járnod páciensként, szintén saját pénzből, saját időből.


Ha nem pszichológus akarsz lenni, akkor nem tudom értelmezni annyira a kérdésedet, leírhatnád, hogy konkrétan milyen végzettségre gondolsz.

2014. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem akarom abbahagyni a tanulást a 3. év végén, tervezem a mesterképzést. Csak még először jó lenne, ha az alapképzést is végigcsinálnám. Egyébként igen, pszichológus szeretnék lenni, azon belül is ahogy említetted, terapeuta. De hogy is van ez ha már szóba hoztad? Elvégzem az 5 évet és nekem is pszichológushoz kell járnom, hogy később praktizálhassak? Közben azért lehet dolgozni, mondjuk egy kórházban?
2014. jan. 26. 10:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, dolgozni dolgozhatsz a mesterképzés után - sőt, nem vagyok biztos benne, de talán kell is munkaviszony a továbbképzésekhez. Az alapképzés után szakosodnod kell a mesterképzésre való jelentkezéskor, így már egy szakirányú végzettséged lesz a mesterképzéses diplomával :)

És igen, pszichológushoz kell járnod (de olyanhoz, akinek "kiképző" titulusa van), 150 órányi terápián kell részt venned (ha nem egyéni, hanem csoportterápiára jársz, akkor pedig 250). Ez feltétele a szakvizsgáknak. Utána praktizálhatsz :)

2014. jan. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél:D
2014. jan. 26. 10:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazán szívesen :) Én az ELTE pszichológia BA-jára járok, úgyhogy ha felmerülnek egyéb kérdéseid (nem tudom, mennyi idős vagy, felvételi közelében vagy-e már), nyugodtan keress fel :)
2014. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
MA után még nem leszel klinikai szakpszichológus(gondolom elsősorban ez érdekel), de állhatsz már alkalmazásban pszichológusként, bizonyos módszereket már használhatsz. 7-9 év.
2014. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor végül is milyen lehetőségeim vannak MA után?
2014. jan. 26. 14:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Kutatni és kórházba már elmehetsz, meg vannak más állásajánlatok is,ahova elég lehet az MA. De sok kórházban feltétel pl. a klinikai szakpszichológus végzettség (ami 2-3 év)
2014. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De én pl. ismerek olyat, aki elhelyezkedett úgy, hogy még nem volt meg a szakvizsgája, de mondta, hogy épp dolgozik rajta, és ezt már elfogadták és megbíztak benne, azóta már túl van rajta, és még mindig ugyanott dolgozik.
2014. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!