Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri a BME-re menni vagy...

Megéri a BME-re menni vagy inkább egy "elméletileg" gyengébb egyetemre érdemes mint például a győri Széchényi egyetem?

Figyelt kérdés
Mérnök informatikát szeretnék tanulni. Megéri szenvedni a BME-n? Mennyivel ér többet az ottani diploma? Nagyon nehéz elvégezni? Melyek a legnehezebb tantárgyak a BME-n? Az az elején lévő fizika és matek tesztet nehéz megcsinálni? Mi a véleményetek a Széchényi egyetemről?
2014. jan. 13. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Elnézést hogy visszakérdezek, de van fizika és matek teszt?

Egyébként biztos jobban megéri, jobbak az elhelyezkedési lehetőségeid friss diplomásként a BME-ről kikerülve.

2014. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Figy, ez a te béketűrésedtől függ. Ha a BME-re mész, akkor az ország legversenyképesebb és legjobb infó diplomáját kapod meg. Viszont arra számolj, hogy ötven százalék a bukási arány csak a Bsc-n, és folyamatosan azt fogod hallgatni, hogy nem kell ide járni, el lehet menni.
2014. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

# 2 Pontosan így van. BME türelemjáték.

Én miskolcin végeztem gépészként és most külföldön dolgozom. Ha BME-ztem volna, lehet h. 2-3 évet rá kellett volna dobnom a képzési időre bukás miatt, az nekem most 2-3 év bérkiesés lenne. Én örülök, hogy messzire elkerültem.


Ja, tanulni meg teljesen ugyanazt tanuljuk/tanítják.

2014. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
Ha nagyon szereted és kiemelkedően jó vagy matekból, mindenképp a BME ajánlott. Gyengébb a képzés máshol - persze követelni tudnak. És a végén a papír: BME mérnök-inf az egész világon a legjobbak közé számít.
2014. jan. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
# 4 Peersze, kenterbeveri az MTI, a Cambridge, a Salzburg Universität, az LM-München, és három napig sorolhatnám diplomáit :D XD
2014. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Istenem, de imádom a BME mérnök-infósokat.
2014. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Gépészet az más, a miskolci meg nagyon jó, nem kell kétségbeesned, előző. A mérn-infón a függvényanalízisen elvérzik, aki nem szereti és tudja a matematikát.

Nem kell odamenni, ha nem megy, mert nincs értelme bukdácsolni, 5 év és kész. NEm sokan, de vannak aki így végzik el,és már az utolsó évben lehalásszák maguknak a jó cégek.:)

"A Quacquarelli Symonds májusban tette közzé tematikus felsőoktatási rangsorait. A matematikai képzések körében a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) kiemelkedő eredményt ért el, a 151-200. helyre sorolták, ugyanezen intézmény informatikai és építőmérnöki képzései is a top 200-ba kerültek."

2014. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Mondtam olyat, hogy kétségbe vagyok esve? :D

Nem az a baja a többségnek a BME-vel, hogy nehéz, mert nem az, hanem leginkább az, hogy presztizsből buktatnak idióta tanárok. Ez viszont -és akkor leírom mégegyszer, mert látom nem jutott időd elolvasni- engem meggátolt volna abban, hogy ilyen hamar álláshoz jussak, és bármennyire is "jólesne" felvágni azzal, hogy nekem a BME állította ki a diplomámat, eléggé betett volna anyagilag a rongyrázás. Nem t'om kiszámolni mer' nem próbáltam, de tuti buktam volna vagy 2-3 évet, mint az átlag.

2014. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
# 7 Ez pedig azt jelenti, hogy minimum 150 egyetemet felsorolhattam volna, ami jobb a BME-nél. Műszaki egyetemből Európában van kb. 1000, ami ér valamit. 1000-ből legjobb esetben is csak a 150. a BME, de lehet, hogy csak a 200., gondolom kartól függően.
2014. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Amelyik kényelmesebb, én nem csúsztam semmit és nem ismerem a többit, de nagy szopás a BME, viszont több ipari és külföldi kapcsolata van.
2014. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!