Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetemen tavaly,...

Óbudai Egyetemen tavaly, hogyhogy olyan alacsonyak voltak a Gépészmérnöki szak ponthatárai?

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg hogy alakulnak ki a pontok, és rájössz, hogy kiszámíthatatlan.
2014. jan. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

306 volt 2011-ben 311 2012-ben, és ugye tavaly 275.

Elég sok szakot végignéztem és összehasonlítottam a korábbi ponthatárokkal azt remélve, hogy rájövök idén, hogy alakulnak a pontok, aztán értesítettek, hogy 260 lesz a minimum pont, szóval elég kiszámíthatatlan, hogy ez a 20 pontos minimumemelés, idén hogyan befolyásolja a többi szakot. A ponthatárokat már elég hamar meghatározzák a korábbi évek statisztikáira építve, de ha túljelentkezés van nőnek a pontok. Ha kevesen jelentkeznek, nem növekszik vagy csak alig növekszik. Ez lehetett tavaly a OE-gépészmérnöki szakon is. Olyat is láttam, ahol 2012-ben 351 volt a pont, tavaly pedig 240.

Ha nem lenne ez a 20 pontos minimumemelés, azt mondanám, hogy az a 275 nem sokkal fog változni, de sajna elég kiszámíthatatlan, így.

2014. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kell a sok fizető droid...
2014. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Roppant egyszerű a rendszer: meghatározzák hogy hány hallgatóra van kapacitás az adott évben, mondjuk 350-re. Pontszám alapján csökkenő sorrendbe állítják a jelentkezőket, és az utolsó-jelen esetben 350.-hallgató pontszámát nevezzük "A ponthatár"-nak. A legtöbb egyetemen-mínusz BME, Óbudai-tehát azért csökkent a ponthatár a minimum 240-re, mert jelentősen bővítették a helyeket, és így minden jelentkezőt felvettek, már aki elérte a 240-et ami alatt nem lehet felsőoktatási intézménybe kerülni.
2014. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!