Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 hónap alatt fel lehet...

3 hónap alatt fel lehet készülni emelt szintű történelem érettségire, ha utoljára kb 5 éve tanultam törit?

Figyelt kérdés
2014. febr. 1. 11:25
 1/10 anonim válasza:
51%
Háááát, szerintem elég nehéz. Én most vagyok vézős, elkezdtük ismételni a kilencedikes anyagot és eléggé elfelejtettem.5 év nagy kihagyás, de ha most azonnal elkezdesz nagy sebességgel készülni rá, akkor talán meg tudod tanulni. Mondjuk szerintem a töri érettségi a legnehezebb.
2014. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj ráadásul, hogy külföldön dolgozom jelenleg, és könyveim/forrásaim sincsenek a tanuláshoz. Viszont nem hangzik jól az egy év kihagyás (pl. ha ősszel emeltezem és jövő ősszel megyek egyetemre). Nagy most a dilemmám.
2014. febr. 1. 12:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem,és emelt törire mentem.Nagyon sokat kellett olvasni (mert hiába magolod be az évszámokat,fogalmakat,ha nem érted az összefüggéseket,akkor keményen vonják le a pontokat).4 évnyi anyagot 3 hónap alatt megtanulni+olvasni a tananyaghoz kiegészítéseket (amiket igazából elvárnak,pl szóbelinél elég rendesen rákérdeznek) baromi nehéz.
2014. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Még nem tudom, mit csinálok, de lehet inkább a biztosra megyek és elhalasztom, hogy jól fel tudjak készülni.


Esetleg tudnátok tippeket adni, hogy a tankönyveken kívül miből érdemes tanulni még? Illetve a plusz info-kat ti milyen forrásból teszitek hozzá a tananyaghoz?

2014. febr. 1. 17:50
 5/10 anonim ***** válasza:

(2.vagyok)

Húú most olvasom hogy dolgozol.Akkor meló után nem hiszem,hogy lenne erőd és kedved olvasni a fantasztikus törvények,források hadát,és megtanulni egy témakört,akkor inkább tényleg menjél biztosra és halassz,akkor legalább nyugisabban fel tudsz készülni (bár akkor is sokat kell majd olvasnod napi szinten).


Itt vannak könyvek,amikből tanultam és jók voltak:

-Száray Miklós:Történelem I-III. (a negyediket más írta azt hiszem)-Műszaki kiadó-alapnak jó

-Száray Miklós: Történelem I-IV.-Nemzeti tankönyvkiadó-nagyon jó könyvek,ezekben sok forrás van,elég sok pluszt ad

-Kidolgozott érettségi tételek történelemből-Műszaki kiadó

-B.Mátyus Gyöngyi,Bori István-Történelem érettségi témavázlatok II. emelt szint

-Basáné Szabó Rozália-Érettségi adattár történelemből-Maxim-nagyon hasznos

Dr.Boronkai Szabolcs-Érettségi témakörök vázlata történelemből-közép és emelt szint-ezek is jók

-A Corvina kiadótól vannak kidolgozott tételes kiadványok (az aktuális tételeket dolgozzák ki),azok is jók,bár néha nagyon teletömik idegen kifejezésekkel


A plusz anyag nehezebb ügy,mert jártam érettségi felkészítőre,és ott adtak a tanárok olvasnivalókat,vagy küldtek...

2014. febr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyvlistát! Asszem neki is állok beszerezni ezeket a könyveket :)
2014. febr. 1. 20:22
 7/10 igen igen ***** válasza:
én ma kezdtem el tanulni rá és 7.én érettségizem
2014. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és hogy sikerült neked, igen igen?
2014. jún. 3. 16:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, itt a gyk-n sok "zsenivel" lehet találkozni, akik 1-3 hónap alatt készültek fel emelt érettségikre :D. Nem tudom mi értelme van egymást "túllicitálni" a válaszoknál, a többségük kamu.
2014. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
9. Nem kell hozzá azért zsenialitás. Én, átlagos képességgel, igaz nem törire, hanem emelt föcire készültem fel kb 3 hét alatt. Egy jó összefoglaló könyv kell, töriből is, semmi extra. Egyetemen is van olyan vizsga, ami felölel egy emelt érettségit, s ugyancsak pár hét van rá.
2022. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!