Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan jelentkezzek az ELTEre?

Hogyan jelentkezzek az ELTEre?

Figyelt kérdés
Debreceni vagyok, és oda szeretnék menni, de nem tudom, hogyan jelentkezzek, milyen papírokat kell elküldeni, ajánlást,v agy ilyesmit kell-e....Hogyan kezdjek hozzá? (Igen, tudom, 15-éig el kell küldenem)

2014. febr. 5. 05:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-n olvass utána mindennek, minden le van írva részletesen, és ott is tudsz jelentkezni. Ajánlás nem kell, csak a 11. és 12. év végi eredményeid számítanak, illetve az érettségi. Ha van nyelvvizsgád, vagy valamilyen komolyabb versenyen komolyabb helyezést értél el, akkor azokra kaphatsz pluszpontot.
2014. febr. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nézd, azért kérdeztem itt, mert ott nem tudtam eligazodni....
2014. febr. 5. 07:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az elég durva, hogy egyetemre készülsz, de kevesebb mint 2 héttel a határidő előtt nem tudod, mi szükséges hozzá és nem tudsz eligazodni egy honlapon.

Regisztrálni kell amúgy az oldalon (ha nem akarsz papíralapú jelentkezést benyújtani) és feltölteni a szükséges bizonyítványlapjaid másolatát, az érettségi bizonyítványodat (ha még nincs, akkor ez július 10-ig kell) és a többletpontokat igazoló dokumentumokat. Bizonyos szakokra van pl. alkalmassági vizsga, de nem írtad, hova szeretnél jelentkezni.

2014. febr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell az ELTÉ-re is jelentkezni mint bármelyik másik felsőoktatási intézménybe, az eljárás központi.

Ha olvasgattad a felvi honlapot, akkor tudod hogy elektronikusan célszerű jelentkezni.

Ajánlás nem kell, nem is tudom hogy mire gondolsz konkrétan.

Ha azt leírnád hogy milyen érettségivel (és érettségi eredménnyel) milyen szakra szeretnél jelentkezni az segítene sokat a tanácsadásban? Vagy esetleg mesterképzésre jelentkezel már meglévő régi diplomával?

Ha abban biztos vagy hogy arra a szakra amit kinéztél magadnak megfelelő bemeneti követelményekkel rendelkezel, akkor folytasd tovább a jelentkezést.

Felvi honlapon egy regisztráció szükséges (ezzel még csak a fórumokat tudod használni, jelentkezésre nem szolgál)

Ha megvan a regisztráció, akkor a profilom menüben az én felvim menüpontra kell lépned. Itt találsz egy feliratot "tovább az e-felételre", erre kattintasz, és itt már egyértelmű hogy belépés Általános eljárás, 2014. (SZEPTEMBERBEN induló képzések)alatt lévő gombbal. Itt ha ide belépsz kapsz egy biztonsági kódot emailben, ezzel megvan a felület ahol tudsz jelentkezni. Kitöltöd értelemszerűen..elolvasol mindent mi vonatkozik rád...ezt én viszont innen nem tudhatom, attól függ hova jelentkezel.

2014. febr. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!