Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki pszichiáter vagy pszichológus legyen?

Figyelt kérdés
Úgy értve, hogy milyen iskolába kell menni, milyen jegyek számítanak inkább, miből kell felsőfokú, hány ponttól lehet bejutni stb. mindenre kíváncsi lennék. előre is köszi 18\L

2014. febr. 6. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez orvosi egyetem elvégzése kell.

Pszichológusi végzettséghez három éves alapképzés pszichológia szakon, majd két éves mesterképzés (ez már szakirányú). Ezután a kívánt végzettségtől függő számú szakirányú továbbképzés, valamint jó néhány óra terápiára járás páciensként (pszichoterapeutának 150 óra).

2014. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pszichológus-bölcsészképzés,humán tantárgyból kell emelt,kb. 440 az átlag határ


Pszcihiáter-először orvosi egyetem,ami ugye emelt biosz

2014. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez orvosi egyetem kell, oda emelt biosz és emelt fizika/kémia érettségi kell. Az egyetem hat év. A hat év után lehet szakosodni. Pszichiáter szakorvos képzés 5 év.


A pszichológust már más leírta.

2014. febr. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!