Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichiáter akarok lenni, de...

Pszichiáter akarok lenni, de erre nem sok az esély, mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és nagyon érdekel a pszichiátria és a neurológia sőt, a természettudományok is (amire utólag jöttem rá, sajnos általánosban nagyon rossz tanuló voltam és rossz voltam kémiából bioszból meg fizikából és ahogy most látom nagyon nehez bekerülni egy orvosi egyetemre de csak most jöttem rá 1 évvel ezelőtt hogy érdekel ez a szakma és bármit megadnék azért hogy orvos lehessek és nem bírnám ki ha nem vennének fel az orvosira...én az orvostudományért rajongok meg minden de erre csak utólag jöttem rá de nagyon rossz vagyok azokban a tantárgyakban amiket most muszáj lenne tanulnom hogy fölvegyenek persze próbálom élvezettel olvasni ezeket mivel ezek járulnak hozzá ahhoz hogy orvos legyek de néha többször is át kell olvasnom egy-egy témát hogy hosszútávon megmaradjon bennem. és biológiához valamennyi sejtésem van mert 10.-ig tanultam bioszt utána meg mikor rájöttem hogy érdekel az orvostudomány akkor anatómiát meg neurológiát nézegettem hobbi szinten. Én nagyon szeretném elvégezni az általános orvosi egyetemet mert ha a képességeim nem felelnének oda meg akkor pszichiátriai beteggé fogok változni... mit javasoltok, mit tegyek? tudnátok ajánlani valami jó tanulási stratégiákat?

2013. nov. 5. 19:55
 1/6 schocko ***** válasza:
0%
Nem szeretnék a beteged lenni...
2013. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A kulcsszavaid között van a bölcsészkar és a pszichológia, esetleg ha az orvosi nem menne, oda felvételizhetsz, könnyebb elvégezni, igaz, ott is van rendesen biológia és tanulni is kell - bár a bejutáshoz régen több pont kellett, mint az orvosira.

Meg egy sima pszichológus diplomával elég nehéz munkát találni, szakosodás után több az esély, de orvosként mindenképp kelendőbb lennél.

2013. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Írjál rövidebb és tagoltabb mondatokat, csak ne ide a GYIK-ra. Szakadj le a netről, és kezdjél ezerrel tanulni, mint az állat. Nem csak azért, mert így lehet bejutni az egyetemre, hanem mert az orvosin a bentmaradásnak is a feltétele az ezerrel tanulás, ideje hozzászokni. És ha már megérezted az ízét, akkor ne keseredj el, ha nem rögtön jutsz be, előbb-utóbb menni fog.
2013. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Milyen iskolába jársz?
2013. nov. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most fogsz érettségizni?
2013. nov. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát köszönöm a válaszokat, de bölcsészkari diplomát nem akarok mert a szó hogy pszichológus teljesen elidegenít. most megvettem egy pár könyvet hogy tanuljak a felvételire. Most jelenleg egy elég gyenge, tanulásban akadályozottaknak való középiskolában tanulok számítógépes adatrögzítő szakot meg csak OKJ-s vizsga lesz ott mert nagyon gyenge egy suli.
2013. nov. 6. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!