Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Meta-don...

Mi a véleményetek a Meta-don bosco szakközépiskoláról? Idén érettségizek és itt szeretnék tovább tanulni Fitness-wellness instruktor szakon. Valaki jár/járt ide? Milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 21:06
1 2 3
 1/23 anonim válasza:

Szia, én szeptember óta oda járok , de fogászati asszisztens képzésre és én nem ajánlanám az iskolát. Modern, jól néz ki ez vonzó benne, de a tanárok legalább is az én tanáraim többsége nem tud tanítani, igaz a hiányzás nem nagyon érdekli őket szóval lehet lógni. Mivel most megváltoztatták az okjt rengetek gyakorlatra kell mennem ( ez nem a sulin múlott) de nem nagyon tudnak elintézni semmit, későn szólnak vagy nem is szólnak dolgokról soha senki nem tud semmit a szervezés nulla... emiatt rengeteget idegeskedtem az utóbbi 1 hónapban mert mindenben kavartak mást mondtak stb. Félévtől megváltoztatták a csengetési rendet ami azt jelenti h másfélóránként van 15 p szünet és 13h-tól 45 perc ebédszünet szóval egész nap ülsz és vársz. Tanárok nem szigorúak vagy szemétkednek, de nem tanárnak valóak. Nem tudom azon a szakon milyen tantárgyaid lennének de tuti h az elején lenne alap eü. Azt se tudom h van e vagy mennyi gyakorlat van ezen a szakon szóval nem tudom ez a rész mennyire érintene :) Sokkal kötetlenebb már mint egy középiskola ki lehet menni, van ebédlő, büfé. Viszont ami nekem nem szimpatikus még, hogy itt több iskola van egy épültben szóval egy főiskola és egy másik okjs suli is ott üzemel. Van kötelező etika óra heti 1x mivel az iskola fenntartója egy szalézi rend lett ősztől és ezt indiai szerzetesek tartják :D de amúgy nem vészes, jó fejek :) Összességében ha ezek után nekem most kéne döntenem NEM jelentkeznék ide. ja és ráadásul 20e ft / félév úgy h államilag támogatott !!! De ez szakonként eltérhet nem biztos h neked is ennyi vagy fizetned kéne érte :)

Ha bármi érdekel még állok rendelkezésedre. De attól nyugodtan bemehetsz a suliba nyílt napra megérdeklődhetsz mindent csak ugye ilyenkor az iskolák szépítenek mindenen :D Ja még annyi hogy bizonyos képzéseket más épületben tartanak szóval ha tied ott lenne akkor egy csomó minden nem érvényes mert a másik helyen nem voltam, nem ismerem.

2014. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszod. Az interneten a fitness-wellness instruktor mellé nincs odaírva hogy önköltséges. Akkor remélem nem is az. A nyílt napra lehet elmegyek.

A legtöbb okj-s képzésre azt mondják hogy szervezetlen. És a diákok milyenek? Normális emberek járnak oda? Jól kilehet velük jönni?

2014. febr. 7. 14:58
 3/23 anonim válasza:
Az én osztályom szerencsére nagy részben normális :D Mivel több iskola van egybe azt se lehet tudni h aki épp elmegy melletted hova jár :D de a többi osztállyal, szakkal nem igazán lépünk kapcsolatba, nem tudok róluk sokat. 2x voltunk összevonva egy másik osztállyal, voltak nem szimpatikus személyek így elsőre, de nem volt vészes, azok mindenhol vannak.
2014. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
Nekem elsőre nagyon tetszett és a mai napig egy modern, kulturált intézménynek tartom. A tanárok...ők már kevésbé kulturáltak. Valóban szervezetlen és soha nem tudnak időben értesíteni semmiről. És igen egy bizonyos összeget be kell fizetni félévente, nekem 15.000 Ft/félév. A tanároktól azt a választ kaptuk, hogy azért kell egy minimális összeget fizetni, mert modern iskolába járunk és szakképzett tanárok tanítanak. A legszomorúbb számomra az, hogy lift is rendelkezésre áll, mivel 3 emeletes épületről van szó, de azt csak a tanárok és az ott dolgozók használhatják, a diákoknak nincs joga hozzá, különben szóvá teszik, hogy miért nem lépcsőzünk. Az efféle megkülönböztetést tanár-diák között nem tartom helyénvalónak. Egyébként jó iskola, problémák meg mindenhol vannak:)
2014. márc. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Maóka válasza:
Mit gondoltok a gyógy-sé sportmaszőri részéről és a Kisgyermekgondozóiról? Mi is odamennénk tesómmal, de nagyon vacilálunk. Eddig a Ringről volt szó, de egy trágyadombnak jellemzi mindenki. Ez jobban néz ki és 100x bíztatóbb, de nem tudom, jó ötlet-e...
2014. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
Halihóóóó!! Jelentkeztél végül erre a szakra? Csak mert én is ide jelentkeztem éééés esetleg felvehetnénk a kapcsolatot facebookon. Persze csak ha akarod :D
2014. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
Sziasztok! A Metába szeretném iratni a lányomat csecsemő- és gyermekápoló vagy kisgyermekgondozó szakra. Érdekelne a véleményetek erről a képzésekről. Van valaki köztetek aki járt ezek közül valamelyikre? Az iskola minden tekintetben szimpatikus, csak a szakot kellene eldöntsük a lányommal, hogy meyiket is válassza.
2014. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
Szia! Ápoló szakos vagyok a Metában, most kezdem az utolsó évem. Persze ebben a suliban is voltak dolgok, mint mindenhol máshol is, de semmi megbocsájthatatlant nem tapasztaltam, szóval nem értek egyet az előttem szólókkal. Ami fontos és ami érdekel, azt itt tényleg megkapod és megtanulhatod. Szerintem ez számít, nem az, hogy használhatod-e a liftet :)
2014. aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
Egy nagy szar, lehúzás az egész, és sok a keci/kecifei.
2014. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
Helo! Én most kezdtem a csecsemő ápoló szakot. Nem tudjátok az öregek otthonában lesz pelenkázás, fürdetés?
2014. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!