Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy állami félévet elhaszná...

Ha egy állami félévet elhasználtam, marad még 13 az osztatlan tanárira?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 09:40
1 2
 11/13 reptoid ***** válasza:

Ez teljesen egyértelmű volt nekem is, egyszóval sem írtam sehol, hogy 9 államis félévet lehetne felhasználni egy 6 féléves képzésre.


"Ha 8 félévet elhasználtál, akkor maradt még 4 féléved, hiszen 12 félév jár összesen, nem lesz a kihúzott 6 féléves(ami 8 félév lett) miatt 14 félév, csak 12(!) félév, a maradéka pedig 4 félév."


Alapesetben igen, de ha elmegy pl orvosira, akkor neki 14-et támogat az állam. Ebből elhasznált 8-at, akkor bizony marad neki 6, amit felhasználhat az orvosira. Nálam is pontosan ez volt, hiszen 2 egyetemre is jártam az orvosi előtt, és 14-ből vonták le az eddig elhasznált féléveim.



Egyébként szerintem elbeszélünk egymás mellett. Én azt akartam tőled kérdezni, hogy miért fontos, hogy most 10 vagy 12 félévnek számolják-e el a képzést. Abból a szempontból, hogy hány félévet kell neki fizetősön töltenie tök8.

2014. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Én azt akartam tőled kérdezni, hogy miért fontos, hogy most 10 vagy 12 félévnek számolják-e el a képzést. Abból a szempontból, hogy hány félévet kell neki fizetősön töltenie tök8."


Az én agyam így járt:

Ha csak tíznek veszik, akkor fizetnie kell majd 1 félév gyakszit a 2-ből (amiért majd pénzt kap valamennyit).

Ha 12 félévnek, akkor még maradt neki 1 féléve, mert 14 félévet ad az állam.

2014. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha az osztatlan képzést 10-11-12 félévre szabják meg és a tematikába belerakják a szakmai gyakorlatot, úgy az alatt is hallgatói jogviszonyod lesz, és járni fog a + államilag támogatott félév.
2016. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!