Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit tennétek, ha tanárként...

Ti mit tennétek, ha tanárként dolgoznátok és tudnátok hogy néhány "kollégának" semmiféle tanári végzettsége sőt még diplomája sincs?

Figyelt kérdés

Alapítványi iskola. Az igazgató néhány „haverja”, kitartottja és családtagja „dolgozik” itt (ha lehet így hívni amit csinálnak) mindenféle státuszok és beosztások mögé bújtatva.


Van köztük olyan aki tanárként dolgozik heti kemény 1 azaz EGY órában 100% státuszban, és nincs meg még az érettségije sem. Nyolc elemivel nyomja.

(és minek kell az az egy szem óra? Hogy valamire rá lehessen fogni a fizetést)


Vagy ott van a kis felesége az igazgatónak, szintén heti 1 órával vezetői státuszban (pedagógiai igazgató-az mi?) tanítónői végzettséggel (!!!) 20 éve itt dolgozik és érettségiztet egy középiskolában. Tanítónő meddig oktathat? Ált iskola 4 osztályig?


Vagy ott van az X rokona, aki úgy dolgozik ott évtizede hogy még nem járt az épületben. De azért benne van az órarendben és kapja a lovét.


Vagy ott vannak azok a „tanárok” akik úgy tanítanak, hogy van ugyan diploma, csak épp nem az amit oktatnak (pl fizika tanár kémiát tart, matek tanár infót stb)


Vagy ott vannak azok akiknek van diplomájuk csak épp nem tanári (pl. Államig Főisk- ezzel magyart, történelmet oktatni? Hát lehet, itt a példa!)


Volt már X tanügyi munkaügyi ellenőrzés és minden rendben volt mindig. És miért? Hát egy boríték a megfelelő zsebekbe és kuss van az ellenőröknek.


Csak az a kérdésem: a birtokomban levő infókkal „robbantsak” vagy ne?



Mert ha megfelelő szintre viszem az ügyet (Korm Hiv-Okt Államtikt), az iskola azonnal bezár, az igazgató és pereputtya bíróság elé néz, tán börtön is kinéz nekik (pl okirat-hamisítás-nyolc elemis embert behazudni a kormányhivatal felé diplomásnak hamis diploma adatokkal )


Csak akkor persze én is és mindenki állás nélkül marad.

Az iskola X tanulója pedig mehet iskolát keresni.


És akkor még nem beszéltünk a csak papíron létező tanulók tömkelegéről akik nappalisként vannak futtatva és kapják utánuk az állami normatívát-ez a NAV-ot is igen érdekelné…


2014. febr. 8. 14:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem már tudod, mi a helyes válasz, csak megerősítésre vársz. Ott van a fürdőszobatükörben...

Állásod pedig lesz másik, ennél csak jobb lehet.

Hajrá!

2014. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nem, nem tudom mi a helyes válasz.

az hogy velem mi van, az egy dolog, de dolgoznak itt még rajtam kívül kb 30-an (tanárok, technikaiak, admin).

és akkor ők is repülnek.


és akkor még nem beszéltünk a kb 500-as diáklétszámról (persze jó 30%-uk csak papíron van)

ők is mind mehetnek isten hírével.


szóval azért nem egy könnyű szitu ez!

de nem ám!



csak megerősítésre vársz

2014. febr. 8. 17:51
 3/15 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Én feljelenteném! Azért van diplomád, hogy ugyanannyit keress mint egy 8 általános végeztségű!? Ugyan! Egy darabig nem lesz munkád, de ennél találsz jobbat! A gyerekeket pedig ne félsd!
2014. febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

mondjuk azt is hozzá kell tennem hogy megjártam már több alapítványi és magániskolát is, és egy másik hely nem garancia sajnos a világon semmire

ugyanis


volt olyan iskola ahol 4 hónapig nem fizettek egy fillért se és végig azzal hitegettek, hogy "a jövő héten már biztos lesz fizetés". nem lett, 4 hónapot dolgoztam 0 fortintért.


volt olyan ahol egyszercsak közölték, hogy töredék státusz de teljes óraszám, persze fizetés a státusz és nem az óraszám szerint. vagyis dolgozhattam volna havi 60.000-ért teljes óraszámmal. erre nem voltam hajlandó, kirúgtak.


volt olyan ahol teljesen feketén alkalmaztak hónapokig semmi papír semmi szerződés és fizetés zsebbe. azzal hitegettek hamarosan kötjük a szerződést. nem kötöttük, fizetés is hol jött hol nem. otthagytam.


hát kb ennyi a más helyekről.


hogy ugyanannyit keress mint egy 8 általános végeztségű!? Ugyan!

2014. febr. 8. 21:05
 5/15 anonim ***** válasza:
Én felrúgnám az egész rendszert. Gyűlölöm a korrupt embereket! Az ott dolgozók (te is) pedig elmehetnek a francba ha nem tesznek semmit hanem asszisztálnak a rendszerhez. A
2014. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

én eddigi pályafutásom alatt egyetlen embert se láttam aki téged idézve ne "asszisztált" volna.


mindenki befogja a pofáját és nyel és nyel és nyel.

aztán ha van más munka akkor elhúz.

de akkor se tesz a tapasztalt dolgok ellen semmit a világon.

örül hogy megszabadult és lesz***ja hogy a régi helyen mi van.

és én is hajlok efelé.

per pillanat ebből élek így befogom a pofám.

és közben állást keresek.

és ha találok, már itt se vagyok.

járkáljak bíróságra meg ki tudja hova évekig, meg tanúskodjak meg meg ki tudja még mit?

á, igazából magam se gondolom ezt komolyan.

inkább lesz***om az egészte és ha felhajtottam valami más melót, irány!



Az ott dolgozók (te is) pedig elmehetnek a francba ha nem tesznek semmit hanem asszisztálnak a rendszerhez. A

2014. febr. 8. 21:32
 7/15 anonim ***** válasza:

A gyerekeknek ilyenkor a hivatal talál másik iskolát, nem hagyják őket magukra. Akkor majd tisztességes oktatásban lesz részük. Biztos, hogy veled együtt vannak most is olyanok, akik lelkiismeretesen dolgoznak velük, de egészében most nem azt kapják, ami jár nekik, és még az is lehet, hogy ha ez túl későn derül ki, még érettségizni sem mehetnek, vagy érvénytelenítik az érettségijüket.

Elég egy elnök, aki komolyan veszi a kormányhivatal kérését, hogy ellenőrizze a tanárok végzettségét, márpedig ezt minden évben kéri a kormányhivatal itt nálunk. És elég sokan meg is tesszük.


Én már hagytam ott iskolát ennél kevesebbért, amikor inkorrekt dolgokat tapasztaltam. Volt néhány nehéz hónapom, de már egyenesben vagyok, és nem bántam meg. Ha csak a negyede igaz annak, amit leírsz, ez egy fertő. Ilyen iskolának nem lenne szabad léteznie.

2014. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem kell bíróságra járkálnod, ha pontosan leírva mindent névtelen bejelentést teszel a kormányhivatalnál. Majd ők elintézik. Hacsak nincs ott is emberük... Vagy pedig szabadíts rájuk újságírókat, az még jobb.
2014. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

megnyugtatlak, amit leírtam annak nem a negyede igaz, hanem minden az elsőtől az utolsó szóig


és megnyugtatlak még egyszer: még a felét se írtam le annak amit leírhattam volna (alapítványi pénzek elsikkasztása, bérgazdálkodásból pénzek elfolyatása, céltámogatásokkal való visszaélés, munkaügyi admin teljes káosza stb stb)

MÉG A FELÉT SE ÍRTAM LE ANNAK AMIT LEÍRHATTAM VOLNA!


Ha csak a negyede igaz annak, amit leírsz, ez egy fertő

2014. febr. 9. 08:44
 10/15 A kérdező kommentje:

ja és megnyugtatlak 3x: tudok név szerint olyan iskolákat (alapítványi persze mi más) ahol dettó uez folyik.

olyan maffiák működnek ilyen helyeken, hogy el se hiszi csak az aki benne él.

és pl. ezen iskola esetében ez így megy 20 éve.

és semmi se történt velük eddig.



Ilyen iskolának nem lenne szabad léteznie.

2014. febr. 9. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!