Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME villamosmérnöki vagy...

BME villamosmérnöki vagy mérnök informatikus?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyiket érdemesebb bevállalni, ha mind a kettő érdekel. Matek-fizikával eddig nem volt sose gondom (ugyan tudom, hogy ez gimnáziumi szint de a matek emeltbő megvan már a 87%, fizikából most májusban fogok emeltezni). Az informatikát is nagyon szeretem.

Melyiknek van nagyobb jövője, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?



2014. febr. 9. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Programozni tudsz-e?
2014. febr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Statisztikákban ritkán szokták a kettőt különválasztani (legalábbis BME-seknél), ezért nehéz összehasonlítani, talán villamosmérnököknek kicsit jobbak a mutatói, de szerintem ez teljesen eltörpül az egyébb tényező mellett (te milyen jó vagy benne, milyen szakon vagy, mit tudsz felmutatni pluszban, mennyire vagy szerencsés, stb).


Mindkettő keresett, jól megfizetett, nagy jövővel rendelkező ág. Szerintem jövőben talán az informatika bizonyos ágai kicsit jobbak, de ez teljesen alaptalan kijelentés és személyes vélemény, ne nagyon vedd számításba.


Eddig ugyebár a mérnökinformatikusok is egy elég komoly hardveres alapozást kaptak, ezért az átmenetel a kettő között nagyon egyszerű volt, de most sok tárgyat kivesznek ezek közül, de azárt még mindig nem vészes az átmenet.


Szerintem válasz érdeklődés alapján, nézzegesed a szakírányokat és a tárgyakat:

[link]

[link]


Amelyik tetszik arra menjen, ha később megváltozik a véleményed, akkor még mindig mehetsz a másik MSc-jére.

2014. febr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Programozni fogjuk rá hogy alapszinten tudok. Meg tudok csinálni egy számológépet (egyszerűt) vagy egy lottógenerátort :D
2014. febr. 11. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!