Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira szeretnék menni,...

Orvosira szeretnék menni, szeptembertől. Németnyelvű tanhallgató leszek, ha minden jól sikerül, mert Németországból jöttem. Milyenek a pontok szabályok?

Figyelt kérdés
Az emelt szintű német érettségim 5-ös lett, 89%, és igy megkaptam a B2-es komplex nyelvizsgát is. Mivel a Biosz meg a Kémia a felvételi tantárgy az orvosin, így bele számítják a nyelvizsgát is? Azaz megkapom a 28 pontot érte? Mert ha nem, akkor kénytelen leszek letenni a felsőfokú angolt, hogy negkapjam a 40 többlet pontot! Mert sajnos németből nem tehetem le, mert német állampolgár vagyok. Szerintetek?
2014. febr. 14. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
a felvi pontszámító kalkulátorában már kiszámoltad a pontjaid?
2014. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha kettő emelt szintet teljesítesz (már pedig ha orvosira mész, akkor kötelező (!) és ez fog számítani), akkor a többletpontokért maximálisan adható pontszámokat meg fogod kapni (100).

Így nem számít a nyelvvizsgád a pontszámításnál, bármilyen szintű is legyen. A két emelt kiüti, hiába csinálsz felsőfokot is, nem fog számítani semmit.

2014. febr. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt értem, de a felvi.hu-n a kalkulátor szerint 387 pontom lett, meg van már az emelt kémia és az emelt biosz is (71 és 73 %) de a kalku szerint a német meg az angol nyelvizsgam ért is kaptam 40 pontot.
2014. febr. 14. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor az fizetős képzés
2014. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kémia s biológia emelt érettségidet veszi figyelembe, emiatt a pontszámítás módszere duplázás:

71*2 a kémia, érte járó többletpont 50

73*2 a biosz, érte járó többletpont 50

142+146+100=388 pont


Ebben nincs benne a nyelvvizsgád.

Ha benne lenne, akkor az a többletpontokhoz lenne sorolva, márpedig a maximálisan szerezhető többletpontok összege 100 pont lehet és ezt te a két emelttel kimerítetted.

Hol van ebben a duplázásban az a 40 pont? Nem értem. Biztos, hogy jó szakot jelöltél meg a kalkuláció során? Csak akkor számít a nyelvvizsgád, ha nem a két emelt szintű érettségidet duplázza a rendszer. De ha az orvosit jelölöd, akkor szóba se jöhet más tárgyak duplázása.

2014. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mikor érettségiztél?
2014. febr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!