Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programterveő informatikus...

Programterveő informatikus (ELTE) vagy Kommunikáció és médiatudomány (Pázmány)? Melyik hasznosabb, meilyek érdemesebb tanulni? (igazából mindkettőt jelöltem, csak a sorrenddel vagyok bajban)

Figyelt kérdés
A kommunikáció közelebb áll hozzám, szívesen lennék újságíró, viszont szeretem az informatikát is, ötösre sikerült belőle az érettségim is. Mateki is 4-es 5-ös, viszont így is félek, hogy nagyon nehéz lenne, ez a szak sem áll tőlem távol, viszont ezt inkább kihívásnak érzem. Nem tudom, hogy mi legyen a sorrend :/

2014. febr. 14. 18:33
 1/5 A kérdező kommentje:
melyiket*
2014. febr. 14. 18:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát egyértelműen és torony magasan ELTE-IK a "hasznosabb/érdemesebb". Kb. a legjobb lehetőségeket kínáló szakterület jelenleg.


Az ötös érettségi nem feltétlenül jó és az emelten lévő kis programozást kivéve kb. semmennyire nem hasonlít a valódi informatikához, amit érettségin számon kérnek. Tehát csak, akkor menj proginfora, ha programoztál és az is tetszett.


Teljeseíteni bőven lehet ilyen eredményekkel, de tanulni persze kell.

2014. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ELTE mellett voksolok, nem könnyű elvégezni (gondolom ezzel megnyugtattalak), de kb 20X versenyképesebb diplomát ad, mint a kom. és média :(
2014. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ezt a kettőt nem emlegetném egy napon és egy mondatban. Természetesen a proginfó sokkal hasznosabb és érdemesebb tanulni.
2014. febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ne menj proginfóra, ha nem tudod mi az :D 5-ös info közép nem számít semmit, mert ott másfajta infót tanulnátok (sok matek, képletek, bizonyítások, programozás, elmélet stb.)


Ha érdekel az újságírás, és szívesen foglalkozol vele, akkor válaszd a pázmányt, viszont állami hely úgy hallottam nagyon kevés van, alig lehet bekerülni, ebből a szempontból jobb az első.

2014. febr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!