Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Karinthy Frigyes Gimnaziumba...

A Karinthy Frigyes Gimnaziumban milyen verseket kerdezhetnek szobelin? Fognak egyaltalan verseket kerdezni?

Figyelt kérdés
Ha kerdeznek, akkor azt mi dontjuk el, hogy melyiket mondjuk, vagy huzunk?:)

2014. febr. 19. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy verseket fognak kérdezni? ez nem szokás középiskolai felvételin.
2014. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tavaly voltam egy 8 osztalyos gimiben felvetelin (7.-esen) es akkor kerdeztek, gondoltam nem kizart, hogy itt is. :D
2014. febr. 19. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, verset fogsz kapni, húznod kell egyet. Én egy olyat kaptam (tegnap voltam szóbelizni), aminek az volt a címe, hogy Jegenyék, az előttem lévőknek pedig volt egy bogaras-virágos, és egy családos vers, szóval sokféle lehet, de rövidek, négy-öt versszakosak. :) Kérdések vannak hozzá, mint például: Milyen hangulata van a versnek? Milyen költői eszközöket ismersz fel a versben? Mit jelent szerinted ez és ez a sor? Milyen környezetet képzelsz el a vers alapján? Van egy húsz perced ezeket kidolgozni, aztán odahívnak. Fel kell olvasnod a verset, makd kérik, hogy mondd el a válaszaidat. Ezeket próbáld egy szövegbe összefoglalni, nem feladatonkémt elmondani egy-két mondatot, és nyugodtan menjél bele mélyebben, hogy te mit gondolsz és mit érzel, értékelni fogják :) Utána fel fognak tenni még pluszban néhány kérdést, akár a vershez, akár a magyarázatodhoz kapcsolódóan, ezután húznod kell egy témát - pl. szabadidő, sportok, kommunikáció, mozi.. - és erről kell összefüggően beszélned :) Én a szabadidőt húztam, úgyhogy elmondtam, hogy nagyon szeretek olvasni és elkezdtem beszélni a könyvekről, megkérdezték, hogy mit szeretek olvasni..

Remélem segítettem :)

2014. febr. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!