Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent László gimnázium, ez...

Szent László gimnázium, ez most komoly?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.os és jelentkeztem pl a Szent László gimibe, 80 pontos lett az írásbelim és még csak szóbelire se hívtak be :S ez komoly??? 80 ponttal még csak be se hívnak? Szerintetek ezek után a Madáchba meg a Berzsenyibe lesz még esélyem? Köszi a válaszokat!

2014. febr. 21. 00:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod, kérdező, én nem akarok veled veszekedni. De azért nem kell úgy lebecsülni a Lacit.. :)
2014. febr. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Óóóó én nem becsülöm le és sajnálom az előbbi durvább kifejezésemet,de indulatból mondtam és tényleg nagyon jó és minőségi suli a laci, nem véletlen,hogy ennyien jelentkeznek,de én azt gondolom,hogy azért egy hajszállal színvonalasabb a Madách, de igazából tényleg mindkét suli színvonalas és örülhet aki ezekbe a gimikbe járhat és gratula mindannak akit akár a Madáchba akár a Laciba behívtak!!! :) Jók voltunk ;)
2014. febr. 22. 00:38
 13/24 anonim ***** válasza:
Semmi gond :D Köszönjük, és gratulálok a Madáchhoz. :)
2014. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
Engem a Madáchba nem hívtak be, de a Laciba igen (tömkomm-ra) , pedig a felvételim csak 70 pontos lett és a jegyekből se max pontot vittem...
2014. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Biztosan jó lett a magyarod, azt nagyobb százalékban nézik. :) Gratulálok!
2014. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

bocsi emberek, de ezt nem tudom magamban tartani. 2 éve felvételiztem és utolsó előtti helyen megjelöltem a Szent László matek-angol szakát (vagy valami hasonló), oda nem kellett akkor szóbelizni (nem tudom, hogy most hogy van)


és: én max pontot vittem + 94 pontos írásbelit, és az ideiglenes rangsorban a 28. helyre raktak. (ugye ez nem behívás volt, mert nincs szóbeli) azért ez is elég fura volt, de a legmeredekebb ezután jön: egy gyerek, akit ismertek max hozott ponttal + 98 pontos írásbelivel a 17. helyre került. amikor ezt megláttam, akkor döntöttem el, hogy akkor sem teszem be ide a lábam, ha kényszerítenek és máshova nem vesznek fel. (tudjátok, utálom a protekciót és azt, hogy bizonyos emberek bármit el tudnak érni a kapcsolataikkal; még jobban utálom viszont azokat, akik partnerek ebben - jelen esetben az iskola)

lehet vitatkozni ezen, de ne mondja már nekem senki, hogy az első 16 helyen olyanok voltak, akik 99 vagy 100 pontos felvételit írtak:DDDDD azért ez elég jó poén - nyilvánvaló, hogy oda nyomták be a protekciós embereket.

na mindegy, ez már lefutott kör, sokkal jobb sulit találtam és ezt csak azért írtam le, hogy a kedves Kérdező lássa, nem ő az egyetlen és hogy jó lesz ott neki vagy a Berzsenyiben vagy a Madáchban:)

2014. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
előző vagyok és azt kifelejtettem, hogy ez az osztály, ahol a 28. helyre raktak, ez egy ilyen félosztály volt, szóval 16 embert vettek fel
2014. febr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Megnéztem az oktatás.hu oldalon, hogy matek-angolra két éve a 72. helyen lévőt vették fel utolsónak, tavaly a 111.-et. Nyilván az elit suliba jelentkezők vésztartalékként beírták ezt is és azért voltál hátrébb a listán, de kacagva felvettek volna.
2014. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

a két évvel ezelőtti vagyok:)


igen, felvettek volna, de nem is rólam van szó. azért a mienk sem volt olyan könnyű, hogy legyen 16 ember aki 99 vagy 100 pontot ír, az pont megjelöli ezt. kicsit sántít a dolog - megjegyzem, szerintem

2014. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Abszolút igazat adok #18-nak. Igen, lehetnek ilyen magas pontszámok, mert ha valaki a Fazekasba vagy valamelyik nagyon elit, nagyon belvárosi toplistás iskolába szeretne bekerülni, és mégse akarja elbízni magát, akkor a Szent László nekik tökéletes választás mint egérút.

A protekciós gondolathoz csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem gond, ha neked így jött le, de szerintem teljes mértékben nem erről van szó. Az osztályfőnököm harminc évvel ezelőtt odajárt, a fia tíz évvel ezelőtt odajárt, és már akkoriban se volt szó semmi ilyesmiről. Tíz évvel ezelőtt is Sárkány Péter úr volt ott az igazgató, aki szerintem és a szüleim szerint is egy nagyon becsületes és egyenes ember, nem lenne partner ilyesmiben. Csak hogy egy picit sztorizgassak, van egy osztálytársam, aki nagyon elégedett az apukája anyagi helyzetével, és kijelentette, hogy neki csak egy telefon a László Gimnázium. Ezután az osztályfőnököm arcba röhögte, hogy egy ilyen telefonnal maximum annyit érne el, hogy elküldenék a bús fenébe, de persze mindezt higgadtan és kulturáltan.

Nem azt mondom, hogy felejtsd el ezt a dolgot, csak szerintem elég érthető a helyzet és szó sincs itt protekciósok pakolgatásáról.

És kérdező, bocsi, hogy ez a te kérdésed alatt megy, holott már Madách-párti vagy :D

2014. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!