Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent László gimnázium, ez...

Szent László gimnázium, ez most komoly?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.os és jelentkeztem pl a Szent László gimibe, 80 pontos lett az írásbelim és még csak szóbelire se hívtak be :S ez komoly??? 80 ponttal még csak be se hívnak? Szerintetek ezek után a Madáchba meg a Berzsenyibe lesz még esélyem? Köszi a válaszokat!

2014. febr. 21. 00:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

nézd, dublingirl, én azt írtam le, amit gondolok, szerintem világos, hogy ez történt, de ez csak az én véleményem..:)

ha te máshogy gondolod, elfogadom. kicsit naiv gondolkodásnak tartom, de értem, és tényleg el tudom fogadni :)


de az biztos, hogy én is egy ilyen "toplistás" gimibe járok, és nálunk az évfolyamban voltak ketten-hárman (de tényleg csak páran, mert 1-2-nél többet még a legfelkészültebbek is hibáznak; másrészt azért annyira könnyű nem volt a 2012-es felvételi, hogy mindenki ilyen 100 pont közelire írja, az átlag 52 körül volt - nos, nyilván nem ez számít az ilyen gimnáziumokban mint a Szt László vagy a többi, de akkor is) és ők nem is hallottak erről a gimiről,bejelöltek mást egérútnak, főleg budai gimnáziumokat. de azt továbbra is kétlem, hogy 16 tanuló, aki max. vagy max-1 pontot írt, mind ott koncentrálódott volna a szt lászló matek-angol szakának első 16 helyén....biztos én vagyok túl gyanakvó, de még mindig nem sántít?


(igen, lehet becsületes az igazgató, de sajnos mindenhol van valamilyen szintű protekció - csak az nem mindegy, hogy a "kit ismerek" vagy a "mennyit tudok" alapján történő felvételek milyen arányban állnak)

2014. febr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Ez elég parttalan vita. Én olvastam valahol, hogy a komolyabb (elit) gimnáziumok első 10-15 helyén mindenhol ugyanazok szerepelnek. Ez nyilván normális is, de mivel mindenki csak egy helyre jut be, így van esélye a pórnépnek is bekerülni. Gondolj bele, ha minden elit suliba van 2-3 kiemelkedő felvételi eredménnyel bejutott, akkor simán összejöhet egy komoly lista egy erős gimnázium olyan szakán, ahová nem kel felvételizni(Szent László matek-angol). Miért ne írná be mindenki, hiszen nem kockáztat még csak egy szóbelit sem! Én sem hiszek a komoly méretű protekcióban (valamennyi mindenhol lehet). Én 92 pontos felvételivel és közel max. hozott ponttal biztosra veszem a bejutásomat a Szent László matek-angol szakára, de amikor elolvastam a hozászolásodat, elbizonytalanodtam. Azóta magamat nyugtatom, azt remélem sikerrel.
2014. febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

jaj, miattam nehogy elbizonytalanodj, nem ez volt a célom:)


sztem idén nem lesz olyan mint 2 éve, szóval bejutsz az ideiglenesen is, de ha nem, akkor se keseredj el, simán felvesznek


sok sikert

2014. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Szerintetek idén elég lehet angol-matekra 88,87 vagy olaszra 89,17 pont? Mindkettőt Szent Lászlós számítással vettem (hozott + kp. írásbeli = max. 100 pont)

Köszi a válaszokat, bocs, hogy ezért nem indítottam új témát... :)

2014. márc. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!