Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE-s hallgatók, diplomások!...

SOTE-s hallgatók, diplomások! Miket tudnátok tanácsolni egy elsőévesnek? (időbeosztás, vizsgák stb. )

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy mikre kell különösen odafigyelni. Gondolok arra hogy mikor érdemes feküdni, mennyit és meddig érdemes tanulni, vizsgákra való felkészülésre mennyi időt kell szánni stb.


Arra is kíváncsi vagyok hogy ti hogyan éltétek meg az eddigi évet/éveket:) Előre is köszönöm!



2014. febr. 28. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Figyelj oda, hogy minden reggel igyál meg 3 dl frissen facsart narancslét, húzz sapkát, el ne felejtsd bevenni a vitaminokat. 9-kor már legyél ágyban, 6-kor pedig ébresztő.



EZ MOST KOMOLY?


Nyilván már minimum második féléves vagy, mert tavasz van. Szépen lassan magadnak kell kitapasztalnod, hogy mi a jó neked. Én például 7-kor kelek, hajnali 3-kor alszom, délután lepihenek 1-2 órára. Van, hogy két napig nem is alszom. De én így is tudok pörögni, nyilván nem vagyunk egyformák.


A vizsga szintén olyan dolog, hogy függ a tárgytól, a logikai és magolási képességeidtől.

Valaki 1 hét, más csak 2 hét alatt képes a nulláról felküzdeni magát egy adott tudás szintjére. Szóval... érted. Ez szubjektív.


Hmm... te még nem vagy egyetemista :) Gimis vagy.

2014. febr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én szorgalmi időszakban csak akkor kezdek el tanulni, mikor zhk vannak. Ezek elsősorban kitűzött időpontok és 1-2 hét alatt lezajlanak. A vizsgaidőszak viszont tanulás reggeltől estig.
2014. márc. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!