Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csinálnátok egy jó időbeosztás...

Csinálnátok egy jó időbeosztást nekem? Ha tudok, megköszönöm a segítséget. Hosszú lesz, de kérlek írjatok.

Figyelt kérdés

Gondoltam kérek itt,tőletek segítséget,véleményt.

Szóval,leírom,mi a helyzet.


Tanulok több nyelvet egyszerre,és szeretnék jó időbeosztást.

Igazából alapból 3 nyelvet tanulok,ebből az egyikből felsőfokú írásbelire készülök.

Van egy negyedik is,amin egy ideig gondolkodtam,hogy tanuljam-e,de tetszik a nyelv és amúgy is ez bizonyos valaki miatt szerettem meg,szóval nem szívesen hagynám abba.


Tehát én a felsőfokú írásbelimre augusztusba megyek,de mindenképp jó lenne megcsinálnom most,és nem későbbre halasztani.BME-re megyek egyébként,szóval ha valaki tud,adjon kérem ahhoz is plusz tippeket.


A célom az lenne hogy fel tudjak készülni a nyelvvizsgámra is,de közbe a többi nyelvet is tanuljam,és ne kelljen azokat se elfelejtenem,meg össze kéne őket rendezni.


Leírom mik a tanulandó nyelvek,ha ez szükséges:

Angol-ebből megyek írásbelizni BME-re

Ebből amúgy májusban mentem szóbelizni Origónál és elsőre meglett

Francia-ezt nem az elejétől kezdem hanem a 10-es leckénél járok,de szeretnék haladni ezzel is.Maga a nyelv nem okoz nehézséget

Orosz-ebből egy héten egyszer járok tanárhoz,de már tanultam korábban és nekem elég könnyen megy ez a nyelv.


A negyedik nyelv,amin hezitáltam a svéd.

Ebből kezdő vagyok,de nem felsőfokra meg nyelvvizsgaszintre szeretnék (még) eljutni.


A nyelvérzékkel nincs baj.

A teljes közepem angolból nyolcadikos koromba meglett.

Akkor se ment nehezen.

Franciából is dicséretes ötös vagyok.



2013. júl. 20. 22:06
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nagyon hosszú,de jobb ha tanácsot kérek.


Talán volt már hasonló kérdés,de nekem egyedi helyzetem van (vagyis hát,kicsit más a helyzet.Minden kérdés más.)


Elhiszem ha túl sokat kérek,de mivel már nem sok idő van a nyárból,meg vizsga,meg ilyesmik,örülnék minden ötletnek.

Amúgy 1 hete nem tanultam semmit a nyaralás miatt,de jó lenne megint elkezdeni.

2013. júl. 20. 22:12
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen végig nem olvastalak, az első pár mondat is elég volt. Érdemben szerintem egyszerre 3-4 nyelvet képtelenség közép-felsőfokon nyomatni, mert a fejedben kuszálódni fognak a dolgok, legalábbis az enyémben kuszálódtak. Előszőris mivel angolból mész írásbelizni CSAK arra készülj egyelőre. Aztán a franciát csináld meg, írtad h az mindig is ment. Majd ha azon is túl vagy, akkor jöhet az orosz. Egyszerre ennyit ne csinálj! Ha ilyen jól mennek a nyelvek, akkor hamar túl leszel ezen a hárman is, úgy h szépen sorban haladsz. Majd ha megtanultad mindhármat, úgy nekikezdhetsz a svédnek. De ebbe a káoszban elsüllyedsz a képességeidtől függetlenül.
2013. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%

Augusztusban mikor mész?

Hónap elején v. végén?

Sztem is most csak a vizsgára készülj

2013. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

Jó, hogy még kb. két hét van augusztusig

Ha azt akarod, hogy jó legyen a vizsga, akkor csak azzal foglalkozz most

Utána lesz időd elég

2013. júl. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Amúgy az oroszt már csak azért se hagyhatom abba,mert abból majd megyek osztályozó vizsgázni az első éves anyagból.

Ez azért kell hogy,tudjak majd érettségizni.


És,ha elmegyek kicsit később,mondjuk az angol után az ilyen vizsgákra,akkor is csak kb.középszinten fogom tudni.

Nem tudom ez elég-e,ha mondjuk tovább akarok tanulni vele,meg munkát vállalni utána így.

Ha elég akkor jó.


A vizsgára augusztus végén fogok menni.A legvégén.

Azt lehagytam hogy járok kétszeri alkalommal különórára.

Az egyik 2x45 perc ,a másik 60 perc azt hiszem.

Az egyik tanárhoz egy nyelviskolába,ahol nyelvvizsgára készítenek,de nem BME-re ,ahova én először megyek.

A másik tanár amerikai,szóval vele csak angolul beszélek. (meg csinálunk readinget,meg írok neki writing-t néha,meg mindenféle).


Mondjuk biztos egyszerűbb lenne kevesebb minden egyszerre.

Köszönöm amúgy hogy elolvastátok,tényleg.

Tudom hogy hosszú volt.

2013. júl. 20. 22:32
 6/20 A kérdező kommentje:

Amúgy,ha esetleg tud valaki tippeket BME-re akkor nyugodtan írhat.Akár személyes tapasztalat is jó.

Az is érdekel,hogy honnan tudok még készülni.Mert megvettem a felkészítő könyvüket,de van-e még bármi más lehetőség,nem tudom.

2013. júl. 20. 22:35
 7/20 anonim ***** válasza:
33%

Akkor már megcsináltad magadnak a programot.

Péntekre tedd az orosz órát sztem.

Gondolom angolra máskor mész.

A franciát meg svédet inkább hanyagold most

2013. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%

Most mennyi idős vagy?

Tizenöt?

Mert írtad, h. oroszból az első éves tananyagból mész osztályozózni

2013. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Amúgy,a vizsga százaléka nekem nagyjából mindegy.

Mert utána úgyis tudom fejleszteni a tudásom,és az akkor elért eredményemtől csak jobb lehet.


Azt is tudom hogy utána még egy(!!) írásbelire is el fogok menni,ha ez meg van ,akkor is.

Mert ugye a nyelvsuliban nem BME-re készülünk,és arra is elmegyek.

Bár nem tűnik az túl nehéznek,csak mondom hogy tudjatok erről is.

2013. júl. 20. 22:42
 10/20 A kérdező kommentje:

Most 16 éves vagyok.

De egyébként most leszek 10-es.


Az első éves anyagból osztályozózok,mert ennyit tudunk a tanárral kényelmesen átvenni.

Én már alapból úgy mentem a tanárhoz hogy 4 lecke át volt véve,megtanulva,de mivel egy ideje nem tudtam vele foglalkozni,a tanár jobbnak látta az ismétlést.Amit végül is,nem bánok.

De itthon is úgy tanultam hogy a betűkkel se volt gond,mert megtanultam kb általános hatodikba.Nagyjából egyedül.És,az alapokat is megtanultam már akkor.

Akkor viszont abbahagytam,kilencedikbe újrakezdtem,meg előtte nyáron.De egy idő után abbahagytam.

Na,és most kezdtem megint,de tényleg,újra.


Elmehetnék vizsgázni több anyagból is,de akkor nem lett volna ismétlés.

Bár én nem bánom,hogy ismételtünk.

2013. júl. 20. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!