Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes a nyelvi...

Szerintetek érdemes a nyelvi előkészítős osztály?

Figyelt kérdés
Nektek mennyire vállt be? És jár valaki innen a Ceglédi Közgázba nyelvi előkészítős osztályba? És ha igen mi a véleménye róla? Hasznos volt vagy csak "kidobott egy évet"?
2014. márc. 9. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem abba a suliba járok, amit írtál, de nyekes voltam angolon.

Nekem nagyon sokat segített, rengeteget fejlődött a már meglévő tudásom, és egyáltalán nem tartom kidobott évnek. Jó osztályt fogtam ki, így még örülök is, hogy +1 évig fogok velük együtt járni.

De ez sok mindentől függ, kinek mennyire válik be vagy tetszik. Ha jó tanárokat fogsz ki, jó csoportot, jó sulit, akkor szerintem senki sem bánja meg. De persze az is előfordulhat, hogy nem olyan jó az osztályközösség és a legrosszabb tanárokat kapod... Nem megijeszteni akarlak, de ezzel is számolnod kell.

Nekünk 3 angoltanárunk volt, ebből 2 volt értékelhető, a harmadikat meg még mindig emlegetjük, annyira minősíthetetlen volt a munkája. :) De legalább vicces volt. :D A másik két tanár felhúzta az átlagot nálunk. Szerencsére az a harmadik csak egy évig volt, már csak a másik kettő tanít minket.


Szóval szerintem mindenképp megéri, ha fontos neked a nyelv. :)

2014. márc. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En nyekes vagyok de csak akkor valaszd ha nagyon szorgalmas vagy!!!! Mert az alatt az 1 ev alatt amikor szinte csak nyelvet tanulsz, masbol meg csak szintentartot nagyon ellehet lustulni es akkor nehez lesz a tobbi ev!!!!
2014. márc. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:) Azért vagyok bajban mert van aki azt mondja megérte, van aki azt mondja hogy nem..:/ és hát nem tudom ebben a suliban milyen lenne.. egyébként olyan nagyon szorgalmasnak nem mondanám magam mert megtanulom azt ami kell, jó tanuló vagyok csak nagyon nehezen ülök neki a tanulásnak.:/ Én is ettől félek hogy mi lesz 9.-ben.:/
2014. márc. 9. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:

De ha nagyon erdekel/akarod a nyelvtanulast akkor 4 ev alatt is feltudod hozni minimum egy kozepfokra!:)

De ha a nyeket valasztod akkor a 2ik ev amikor bejon az osszes tantargy..az kemeny lesz.

2014. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Nyek max olynannak jó, aki még életében semmilyen nyelvet nem tanult
2014. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát én tanultam nyelvet és olyan rossz nem vagyok belőle. Meg hallottam hogy sokan megbánták ezt a NYEK osztályt. Úgyhogy valószínűleg megcserélem.
2014. márc. 10. 17:03
 7/8 A kérdező kommentje:
Mert eddig ez volt az első helyen a sorrendben.
2014. márc. 10. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az utolsóval nem értek egyet, én nyek előtt 8 évig tanultam angolul, haladó csoportba mentem 9.ben és az az egy év az pont arra volt jó, hogy felhozzon engem egy haladó közép szintre. Most, másfél évvel később meg már a felsőfokú vizsgára készülök, sokkal nagyobb az önbizalmam. Tehát akár tanultad, akár nem, mindenképp hasznos lehet.

De valóban, mivel a nyelv mellett alig van más tantárgyad, nem szabd ellustulni!

2014. márc. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!